Nik Software

Nik Software, Inc. Je soukromá americká společnost, která vyvíjí softwarové řešení pro fotografický trh. Byla založena v roce 1985 a stala se uznávaným lídrem v oblasti vývoje softwarových fotografických filtrů. Společnost produkuje plug-iny (zásuvné moduly) pro úpravu digitálních fotografií. Je vlastníkem patentované U-point technologie, která se vyskytuje ve všech jejich produktech.

 

Tyto produkty využívají řadu inovativních technologií, díky kterým je úprava fotografií jednodušší a rychlejší. Nik Software má centrálu v San Diegu v Kalifornii a pobočky má v Německu. Webové stránky společnosti jsou: http://www.niksoftware.com.

 

A o které plug-iny se jedná? Jsou to:

Dfine 2.0

Dfine 2.0

Tento plug-in slouží k redukci, či odstranění šumu ve fotografii.

 

 

viveza2

Viveza 2

Lokální úpravy jasu, saturace a kontrastu. Úpravy barevného podání, tónování a korekce světelných podmínek na fotografiích.

 

 

Color Efex Pro 3.0

Color Efex Pro 3.0

Kolekce fotografických filtrů pro úpravu všech druhů fotografií.

 

 

silver_efex_pro

Silver Efex Pro

Kompletní plug-in pro tvorbu černobílé fotografie.

 

 

Sharpener Pro 3.0

Sharpener Pro 3.0

Plug-in pro doostřování fotografií.

 

 

hdr_efex_pro

HDR Efex Pro

Nový plug-in z dílny společnosti pro tvorbu realistických HDR obrazů.

 

 

Všechny plug-iny nepracují samostatně, potřebují k tomu nějaký grafický program. Fungují na Windows i MAC OS s verzemi Adobe Photoshop, Adobe Photoshop Elements, Adobe Photoshop Lightroom. Ve verzi pro Macintosh i s Apple Aperture. A spolehlivě funguje jako zásuvný modul v programu Zoner Photo Studio.

Pořízení všech plug-inů není zrovna levná záležitost. V našich končinách se ceny pohybují za jednotlivé plug-iny od nějakých tří tisíc výše. Celý komplet plug-inů (mimo HDR Efex Pro) přijde na asi 15.000,- Kč. Ceny si můžete prostudovat třeba na http://www.svetsoftware.cz/nik-software.

Já sám používám tři z této řady plug-inů. Jelikož mám rád černobílou fotografii, je mým velmi oblíbeným plug-inem Silver efex Pro. Pro úpravy barevných fotografií pak používám Color Efex Pro a pro lokální úpravy Vivezu. Velmi se těším na nový plug-in HDR Efex Pro. Jelikož jsem zastáncem HDR fotografií (v rozumných mezích), bude tento plug-in jistě mým dalším oblíbeným.

Na všechny plug-iny se podívám podrobněji v dalších samostatných článcích.

 

You may also like...

2 komentáře

  1. Stefan napsal:

    Ahoj. Prosim Vas o radu. Yaplatil a stiahol som si nik=software za 149usd. nainstaloval. Povodne som chcel a myslel len na Silver efex pro, po instalaci a integracii do PS5 mi ide spustit len HDR efex pro. Pri ostatnych vypisuje prikaz neni momentalne dostupny. Co mam robit, mam omylom zaplateny len HDR plugin, ci je chyba v instalacii, Prosim poradte mi, DAKUJEM

    • Zdeněk Novák napsal:

      Ahoj. Nik Software jsou nyní v balíčku Google Nik Collection a pluginů je 7. Instalace celého balíčku probíhá najednou, což znamená, že máte naistalovány všechny pluginy. S instalací nebývají problémy. Možná se snažíte najít pluginy na špatném místě. HDR Efex Pro se dá vyvolat v nabídce „Soubor – Automaticky – Merge to HDR Efex Pro“. Ostatní pluginy najdete v nabídce „Filtr – Nik Collection“. Tady je ale nutné mít otevřený obrázek, který chcete upravit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *