Zář 172010
 

Článek byl aktualizován – čtěte zde!

V předchozím příspěvku o společnosti Nik Software a jejich produktech (viz tady) jsem zmínil, že plug-iny této společnosti fungují i v programu Zoner Photo Studio. Je ale třeba vytvořit „cestu“ k těmto plug-inům.

 

Zoner Photo Studio (dále jen ZPS) umožňuje používat některé plug-iny jiných výrobců. Jak tyto zásuvné moduly aktivovat si ukážeme v tomto návodu. Otevřeme si ZPS. Vpravo nahoře je volba „Nastavení“ a v ní „Možnosti“ (Ctrl+M).

 

 

 

 

zps_01

 

V levém sloupci máme několik možností, my si vybereme možnost „Zásuvné moduly“ – klepněte na ni.

 

Vpravo je okno, ve kterém se zobrazují aktivované plug-iny. Klepněte na tlačítko „Přidat„. Otevře se dialogové okno „Vyhledat složku“. Vyhledejme tedy složku, kde máme plug-in naistalovaný.

 

Ano, plug-in musí být nejdříve nainstalovaný na Váš počítač.

 

 

Po označení složky s plug-inem klepněte na tlačítko „OK“ a tímto je celá operace u konce. Plug-in je v ZPS aktivován. Vše dokončíme klepnutím na tlačítko „OK“ dole.

 

Spuštění plug-inu pak provedeme následujícím způsobem. Otevřeme si obrázek do Editoru. V menu „Efekty“ najdeme dole volbu „Zásuvné moduly“. Když na tuto volbu najedete kursorem, rozbalí se Vám seznam s vašimi plug-iny.

 

Pak už jen stačí klepnout na ten plug-in, který potřebujete. Uvedený postup jsem demonstroval v programu Zoner Photo Studio ve verzi 12. Předchozí verze mohou mít postup aktivace plug-inů odlišný, v jádru však stejný.

 

  One Response to “Zoner Photo Studio a zásuvné moduly”

  1. […] rokem jsem napsal článek s názvem „Zoner Photo Studio a zásuvné moduly„. Článek se týkal zásuvných modulů (chcete-li pluginů) od společnosti Nik Software, […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)