Úno 012011
 

V minulém roce Nikon oznámil vývoj takzvaných „mirrorless“ fotoaparátů, tedy zrcadlovek bez zrcadla. Na Photokině a na výstavě CES 2011 však nebylo po těchto přístrojích ani vidu – ani slechu. Až teď začínají prosakovat na povrch informace, které v mírných náznacích ukazují, čeho se v této oblasti můžeme od Nikonu dočkat.

 

Nezávislé zahraniční zdroje uvádějí, že Nikon uvede svůj první přístroj v dubnu tohoto roku. Chystá se mediální kampaň, která by měla vypuknout v témže měsíci. Podle těchto zdrojů však Nikon půjde jinou cestou, než dosavadní výrobci. Především se zaměří na profesionální trh. Současné systémy Samsung NX, Sony NEX a Micro Four Thirds (Olympus a Panasonic) jsou zaměřeny na začátečníky a amatéry. V profesionální sféře má Nikon „pole neorané“. Na druhou stranu to znamená, že celý Nikon mirorrless systém bude nechutně drahý.

Další zprávy hovoří o prvotní specifikaci fotoaparátu, a to o obrazovém snímači. Nikon by měl použít nějaký vylepšený typ snímače Sony. Údajně se testuje sníma s rozlišením 16 MPx a s 24 MPx. Neví se však, jestli Nikon použije pouze jeden z nich, nebo oba v různých typech mirorrless fotoaparátů.

Doufejme, že se už brzy dovíme nějaké konkrétní informace.

 

  One Response to “Nikon – kdy bude zrcadlovka bez zrcadla?”

  1. […] roku. Původní informace však byly o něčem jiném, než s čím se nyní Nikon chlubí (viz článek). Podívejme se na nové fotoaparáty trochu […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)