Úno 092011
 
Takto by měl nový objektiv vypadat.

Společnost Olympus vyvíjí nový „retro“ objektiv pro Micro Four Thirds System. Maketa objektivu je vystavena na veletrhu CP+ 2011 v Johokamě. Olympus letos totiž slaví 75. výročí zahájení výroby objektivů Zuiko. Olympus nezveřejnil žádné další podrobnosti o tomto objektivu, takže ohnisková vzdálenost či světelnost zůstavají zatím utajeny.

 

V roce 1936 Takachiho Corporation, předchůdce dnešních Olympus Corporation, představil svůj první fotoaparát Semi-Olympus I. Tělo bylo z produkce firmy Semi-Proud, ale objektiv na tomto fotoaparátu byl Olympusu a dostal jméno Zuiko. Zuiko je japonské slovo, které znamená „světlo bohů“. Tento slibný název byl vybrán částečně i proto, že objektiv byl vyvinut v „Mizuho Optical Research Laboratory“ (v japonštině první písmena Mizuho lze také vyslovovat jako „zui“) a částečně také proto, že název firmy Takachiho je japonské slovo, které znamená „hora bohů“. Ale víc než jméno to byla vysoká kvalita objektivů. Objektivy Zuiko jsou uznávanými pro svůj pozoruhodný výkon a staly se jedněmi ze světově uznávanými značkami. O začátcích Olympusu se můžete dočíst v jednom z našich článků.

Semi-Olympus I.

Semi-Olympus I.

 

V roce 1938 se Olympusu podařilo vyvinout vlastní tělo fotoaparátu, který dostal jméno Semi-Olympus II, do kterého zabudoval svůj objektiv Zuiko. Semi-Olympus II. byl důležitým milníkem v dějinách Olympusu. Kovové tělo bylo v té době velmi neobvyklé ve třídě středního formátu.

Takto by měl nový objektiv vypadat.

Takto by měl nový objektiv vypadat.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)