Úno 122011
 

Finská firma SoftColor Oy oznámila, že je k dispozici její nový software, který poskytuje nástroje pro automatickou korekci barev, editaci obrázků a správu barev – PhotoEQ 1.0. S PhotoEQ je možné upravovat nejen jednotlivé obrázky, ale i dávkově zpracovávat více souborů a složek v automatickém režimu. Editor používá nedestruktivní úpravy obrazu. PhotoEQ je k dispozici za 33 USD.

 

Firma SoftColor Oy se zaměřuje na vývoj software pro korekci barev, zpracování obrazu a color managmentu pro platformu Windows. Firma SoftColor Oy byla založena v roce 2005 a sídlí ve Joensuu ve Finsku. Spoluzakladatel firmy, pan Petriho Piirainen řekl:

Začali jsme vyvíjet PhotoEQ s cílem vyvinout jednoduchou PC aplikaci, která dokáže zpracovat základní i pokročilé úpravy fotografií bez potíží.

PhotoEQ má jediné okno grafického uživatelského rozhraní. Program PhotoEQ dělá celý postprocessing daleko jednodušším. Můžete zpracovávat soubory jeden po druhém, nebo dávkově. To vše na jedno kliknutí. Program zjednodušuje práci s korekcí a správou barev. Automaticky lze korigovat vyvážení bílé, expozici i kontrast v jediném kroku. PhotoEQ podporuje používání ICC profilů ke správě barev a umí soubory konvertovat mezi jednotlivými barevnými prostory. Použití vrstev při editaci obrázků vám dává plnou svobodu. Můžete si vybrat, jaké vrstvy chcete pro vaše obrázky použít.

 

PhotoEQ disponuje těmito vrstvami:

 • Celkové vylepšení
 • Color Management
 • Filtrace obrazu
 • Kontrast
 • Expozice
 • Vyvážení bílé
 • Úpravy snímků
 • Původní obrázek

Program umí načíst obrázky v několika formátech, včetně formátu RAW. Ukládat obrázky lze také v několika nějběžnějších formátech – viz níže. PhotoEQ umí načíst i uložit soubory ve formátu PSD, při ukládání snímek uloží jako samostatné vrstvy.

 

Tecnické specifikace programu

 

Vstupní formáty souborů:

 • JPEG ,JPEG2000, TIFF, PSD, PNG, BMP,PGM, PPM, JPEG XR
 • RAW Formats: .dng, .crw, .cr2, .mrw, .nef, .raf, .orf, .pef, .srf, .arw

Podpora pro barevné prostory JPEG: RGB, stupně šedi, YCbCr, CMYK, YCbCrK

Podpora pro tyto typy TIFF: TIFF (rev.6.0 and Tech.Note #2, Packbits, JPEG, LZW, CCITT G.3 and G.4, ZIP) with RGB, CMYK, B/W, CIELab

PhotoEQ podporuje EXIF, IPTC a XMP meta-data.

 

Výstupní formáty souborů:

 • JPEG, TIFF, PNG, PSD, BMP
 • PSD soubory jsou uloženy se dvěma vrstvami (původní obrázek / upravený obrázek)

Podpora pro barevné prostory JPEG: RGB, stupně šedi, YCbCr, CMYK, YCbCrK

Podpora pro tyto typy TIFF: TIFF (6.0, Packbits, JPEG, LZW, CCITT G.3 and G.4, ZIP) with RGB, CMYK, B/W, CIELab TIFF (6.0, Packbits, JPEG, LZW, CCITT G.3 a G.4, ZIP) s RGB, CMYK, B / W, CIELab

EXIF, IPTC a XMP meta-data jsou přenášena mezi vstupem a výstupem obrazu, pokud výstupní formát obrázku má podporu pro vložené metadata.

 

PhotoEQ má tyto systémové požadavky: jakékoliv PC s operačním systémem Windows XP, nebo novější a 42MB volného místa na pevném disku.

Bude zajímavé tento program vyzkoušet v reálu. Doufám že si už brzy budete moci na těchto stránkách přečíst recenzi na tento program.

 

Videoukázka ovládání a možností programu PhotoEQ:

 

Více informací o programu najdete a zárověň i zkušební verzi si můžete stáhnout na stránkách firmy SoftColor Oy.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)