Úno 282011
 
eizo_easy_pix_2

Firma EIZO uvedla v únoru na trh nový kalibrační software EIZO EasyPix2. Tato nová verze podporuje hardwarovou kalibraci a jejím cílem je poskytnout začátečníkům i pokročilým uživatelům, majitelům foto-monitorů EIZO řady FS, EV, S nebo SX, podobně účinný ale jednodušší nástroj.

 

 

Jedná se tedy o jednoduchý nástroj ke kalibraci monitoru, který umožňuje snadnou a rychlou hardwarovou kalibraci základních obrazových parametrů podle aktuálních světelných podmínek včetně např. měření barevné bílého bodu.

 

Software může pracovat i bez kalibrační sondy, kdy můžeme pomocí myši okometricky nastavit bílý bod a jas monitoru. Další možností jsou režimy, které předpokládají nastavení požadovaných cílových hodnot kalibrace na základě měření přiložené kalibrační sondy. Tvorba vlastního ICC profilu je možná také.

Software EIZO EasyPix2 předpokládá použití cenově atraktivnější, ovšem méně přesnou, sondu EIZO EX1, nebo dražší X-Rite ColorMunki, která je přesnější.

 

 

eizo_easy_pix_2

Předvolené režimy základních kalibrací:
  • Web Viewing Mode – kalibrace monitoru pro prohlížení snímků na webových stránkách
  • Photo Viewing Mode – kalibrace monitoru pro prohlížení snímků za běžných světelných podmínek (denní světlo)
  • Matching Mode – kalibrace monitoru pro prohlížení snímků vytištěných příruční tiskárnou.

 

Pro pokročilejší uživatele je k dispozici další režim:
  • Hardware Calibration Mode – pro nastavení monitoru na konkrétní cílové hodnoty jasu, barevné teploty bílého bodu, gradace obrazu a barevného rozsahu monitoru (Native, Adobe RGB nebo sRGB)

 

Software EIZO EasyPix2 podporuje operační systémy Windows 32 i 64 bit (XP, Vista, 7) a Mac OSX 10.3.9 – 10.6.x.

Předpokládaná cena by měla být 3.500,- Kč (140 € na Slovensku) + DPH.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)