Bře 302011
 
Pentax-NC-1

Na veřejnost pronikly obrázky prvního modelu mirrorless třídy od Pentaxu, který zřejmě ponese označení Pentax NC-1. Podle informací serveru Mirrorlessrumors se potvruje i záměr Pentaxu vytvořit nejmenší kompaktní kamerový systém na světě.

 

 

Pentax měl oznámit svůj první mirrorless fotoaparát letos na přelomu května-června. Z obrázku je zřejmé, že i Pentax si vzal pro svůj první mirrorless přístroj za vzor svůj historický model Pentax 110 Auto, nejmenší kamera, která byla kdy vyrobena.

Pentax-NC-1

Takže opět retro. Cílem Pentaxu je vytvořit nejmenší kompaktní kamerový systém na světě. To je také důvod, proč přístroj bude vybaven snímačem o velikosti 1/2,33″, což je velikost snímače většiny kompaktů. Crop faktor tedy bude 5,6x a rozlišení 14 MPx. Stejně velký snímač se stejným rozlišením má ve svém těle i Kenko C-mount. Je tedy více než zřejmé, že obě firmy spolupracovaly na vývoji svých mirrorless.

Spolu s tělem by měly přijít na trh i dva nové objektivy pro tento systém. Pevné sklíčko 8,5mm/f1,9 (47 mm EQ 35 mm) a zoom 5-15 mm/f 2,8-4,5 (28-80 mm EQ 35mm).

Pentax_NC_system

Další nepotvrzená zpráva hovoří o tom, že Pentax vyvíjí i druhý mirrorless systém. Mělo by jít o fotoaparáty vybavené APS-C snímačem, snad od Sony. Systém by měl dokonce být kompaktibilní s „K“ bajonetem Pentax.

Zdroj: Mirrorlessrumors

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)