Dub 262011
 
pinwide_01

Pinwide je nový produkt společnosti Wanderlust. Je to vlastně dírkový objektiv, který je speciálně navržen pro fotoaparáty systému Micro Four Thirds, tedy Olympus PEN a Panasonic G.

 

 

Pinwide má ohnisko přibližně 11 mm (22 mm EQ 35mm) což odpovídá zornému poli 80°. Je vyroben z polykarbonátu, clonka s dírkou je kovová. Dírka byla vytvořena technologií přesného leptání, které se používá při výrobě polovodičů. Výsledkem je obraz, který přesně odpovídá výstupu tradičním filmovým dírkovým komorám. Pinwide je konstruhován tak, že uprostřed je jakýsi trychtýřek s dírkou, který směřuje dovnitř fotoaparátu. To umožnilo „dostat“ se na ohniskovou vzdálenost 11 mm. A navíc tato konstrukce dává fotografiím nádhernou vinětu. S nekonečnou hloubkou ostrosti můžete fotografovat předměty vzdálené i ležící přímo před objektivem. Použití Pinwide nebrání použití všech expozičních režimů, včetně nahrávání videa, takže kreativitě se meze nekladou.

pinwide_01

  • Světelnost: f/96 – f/128
  • Zorné pole: cca 80°
  • Ohnisko: cca 11 mm (22 mm EQ 35mm)
  • Kompatibilita: všechny fotoaparáty systému Micro Four Thirds (kromě Panasonic AF-100)
  • Cena: 39,99 USD

pinwide_02

Více na wanderlustcameras.com.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)