Kvě 222011
 
Sigma SD1

Sigma oznámila podrobnosti o cenách své nové digitální zrcadlovky Sigma SD1. Tento fotoaparát v sobě ukrývá snímač Foveon X3 o velikosti APS-C s rozměry 23,5 x 15,7 mm (crop faktor 1,5x) s rozlišením 46MPx. Tento snímač používá tři vrstvy po 15MPx, každá vrstva snímá jednu barvu RGB.

 

Po zprávě o nové DSLR Sigma SD1, kterou firma představila na veletrhu Photokina 2010, jsem byl celkem nadšen tím, že přibude docela silný konkurent pro stávající koně na trhu – Canon EOS 7D a Nikon 300s. Cena fotoaparátu mi však vyrazila dech.

Cena fotoaparátu Sigma SD1 byla stanovena na 9.700 USD pro USA a 6.199,99 £ pro Velkou Británii. Při současném kursu koruny české k dolaru (cca 17,20) mi vychází, že Sigma SD1 bude u nás stát téměř 167.000 Kč !!!

 

Sigma SD1

 

Sigma to odůvodňuje tím, že tento fotoaparát zařadila do kategorie „levnější varianta ke středoformátům“. Budeme si muset počkat na recenze SD jedničky, které snad odhalí, je-li kvalita výstupu opravdu na takové úrovni, jakou Sigma deklaruje a je-li cena oprávněná, či nikoli. Snímače Foveon mají svou budoucnost, tato technologie má své nesporné přednosti a samozřejmě i své nedostatky oproti snímačům CMOS. Fotoaparát by se měl objevit na trhu začátkem června 2011.

Oficiální stránky Sigma SD1: www.sigma-sd.com/SD1

Kompletní technické informace: www.sigma-photo.co.jp

Samply: www.sigma-sd.com

 

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)