Čvn 222011
 

Šéfové firmy Leica odhalili své plány do budoucnosti a oznámili, že na výstavě Photokina 2012 představí svůj kompaktní kamerový systém. Stanou se tak dalšími výrobci „bez-zrcadlovek“ a vytvoří konkurenci Panasonicu, Olympusu, Sony a Samsungu.

 

 

Informace nejsou nijak konkrétní. Nové fotoaparáty by měly mít snímač o velikosti APS-C, nebo podobně veliký. Generální ředitel společnosti Leica Alfred Schopf uvedl, že nový systém bude zaměřen na spotřebitelský trh. Schopf řekl, že v současné době Leica „zkoumá“ obrazové snímače různých výrobců a rozhoduje se, která firma bude Leice snímače dodávat.

„Naší filozofií je, že nejlepší objektivy povedou zákonitě k lepším fotografiím. Jsou sice drahé, ale jsou špičkové kvality“, uvedl dále Schopf. Na otázku, zda nový fotoaparát bude mít vestavěný hledáček Schopf odpověděl, že to do značné míry záleží na použitém senzoru. Společnost Leica by raději volila právě vestavěný hledáček.

Leica dále oznámila, že upustila od plánováného záměru vyvinout digitální verzi svých zrcadlovek řady „R“ s tím, že to mělo smysl při zavedení S-systému v roce 2009.

Dále bylo oznámeno, že společnost odmítla plány přesunout výrobu do Číny, a to i přes hromadu nevyřízených objednávek objektivů. Scohpf řekl, že Leica významně zvýšila výrobu objektivů, která vyžaduje vysokou úroveň vzdělání a odbornosti zaměstnanců.

Zdroj: www.amateurphotographer.co.uk

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)