Čvn 222011
 
Leica M9-P

Leica uvedla na trh novou variantu svého 18MPx full-frame dálkoměrného přístroje Leica M9-P. Verze P získala nové safírové sklo před LCD displejem s vylepšenou antireflexní vrstvou pro lepší viditelnost za zhoršených světelných podmínek. Na M9-P nenajdete tradiční červenou tečku s logem Leica, ani označení M9. Místo toho je na horní kovové straně přístroje vygravírováno logo Leica.

 

Leica dnes představila novou verzi světově proslulého,nejmenšího „full-frame“ digitálního kamerového systému: Leica M9-P. Tento nový model poskytuje diskrétnější a odolnější konstrukci, která posiluje typickou povahu M9 a zejména splňuje požadavky profesionálních fotografů. Nový model se bude dodávat na trh v klasické stříbrně-chromované, nebo černě lakované verzi.

M9-P nabízí stejné technické parametry, jako úspěšná M9. Leica M9-P v sobě kombinuje všechny výhody původního modelu: kompaktní velikost, full-frame snímač s 18MPx, sofistikované zpracování obrazu a robustní konstrukci s funkcemi určenými pro profesionální uživatele, kteří dávají přednost čistému, nenápadnému designu.

Leica M9-P

Tělo M9-P je odolné proti poškrábání a má nové safírové sklo před LCD displejem. Safír je jedním z nejtvrdších materiálů světa. Sklo je tedy odolné proti opotřebení a je téměř nerozbitné, což dává záruku mnoha let spolehlivého provozu. Navíc díky antireflexním vrstvám naneseným na obou stranách skla, je komponování a prohlížení fotografií velice příjemné i při nepříznivých světelných podmínkách. Vnější povrch těla je pokryt vulkanizovanou koženkou, která zaručuje stabilní držení přístroje při fotografování.

Funkce Leicy řady „M“ jsou důsledně konstruhovány pro extrémní odolnost a dlouhou životnost. Nejvyšší kvalita použitých materiálů, složité výrobní procesy a precizní ruční montáž v závodě Leica v Německu zajistí dlouhou funkčnost a spolehlivost přístroje.

Stejně jako předchozí modely řady „M“ je i Leica M9-P kompatibilní s objektivy stejnomenné řady, které se vyrábějí od roku 1954. Je tedy k dispozici velké množství objektivů s ohniskovými vzdálenostmi 16 – 135 mm.

 

 

Leica M9-P by měla být k dispozici ve Velké Británii od června 2011 u autorizovaných prodejců. Doporučená maloobchodní cena M9-P je 5.395 £ včetně DPH. V USA bude cena 7.995 USD. Fotoaparát bude dodáván s dvouletou zárukou a s jednoletým „Leica UK Passport“ (bezplatná výměna náhodně poškrábaného krytu), který začíná datem nákupu.

Více na Leica.de.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)