Čvn 232011
 
Pentax Q

Pentax Q je nový kompaktní kamerový systém, který nabízí nejmenší a nejlehčí tělo. Pentax Q disponuje 12,4 MPx snímačem o velikosti 1/2,3 palců. Použit je nový kompaktní „Q“ bajonet, který má o šest milimetrů menší průměr, než bajonet Pentax K. Pentax Q nabízí full HD video, stabilizátor obrazu, vestavěný blesk, sériové snímání o rychlosti 5 fps, 3″ LCD displej a širokou škálu expozičních režimů. Pentax Q bude k dispozici v bílé nebo černé barvě.

 

Fotoaparát nabízí solidní a spolehlivý výkon. 12,4 MPx obrazový snímač, Full HD video, vysokorychlostní sériové snímání o rychlosti 5 fps (pouze v JPEG), max. citlivost ISO 6400 a tělo z hořčíkové slitiny – to je jen malý výčet všech vlastností fotoaparátu.

Video ve Full HD využívá formát H.264, který umožňuje uživatelům pořizovat vysoce kvalitní videosekvence (1920 x 1080 px) při obnovovací frekvenci 30 snímků za sekundu. Fotoaparát je také osazen osvědčeným stabilizátorem obrazu Pentax SR (Shake Reduction), který automaticky kompenzuje chvění fotoaparátu posunem snímače. Nejkratší čas závěrky je 1/2000s, k dispozici jsou všechny hlavní expoziční režimy: manuál, priorita clony a času a automatika. Penta Q je vybaven velkým 3″ LCD displejem s 460.000 px. O čistotu snímače se postará spolehlivý systém Pentax DRII (Dust Removal II). Vestavěný automatický TTL blesk s pop-up mechanismem má směrné číslo 7 (při ISO 200).

Pentax Q

 

Pentax Q

Spolu s novým fotoaparátem Pentax Q bude k dipozici i nové příslušenství. Externí hledáček O-VF1 pro lepší komponování obrazu i při plném slunečním světle a elegantní pouzdro O-CC115 určené výhradně pro Pentax Q v barvách bílé, černé a červené.

O-VF1

 

Současně také bylo představeno i pět nových objektivů pro Pentax Q:

Pentax 01 Standard Prime Lens je objektiv, který se bude prodávat v kitu s fotoaparátem. Je to objektiv s ohniskem 49 mm v ekvivalentu 35mm formátu se světelností F1.9.

Pentax 02 Standrad Zoom je standardní objektiv s ohniskovými vzdálenostmi 27,5 – 83 mm v ekvivalentu 35mm formátu. Tento objektiv je ideální pro širokoúhlé záběry až po střední ohniskové vzdálenosti. Minimální zaostřovací vzdálenost je 30 cm při všech ohniskových vzdálenostech i v režimu makrofotografie. Motorek autofokusu zabudovaný v objektivu zajistí tiché, rychlé a plynulé zaostření. Tento objektiv je vybaven vestavěným ND filtrem pro fotografování při otevřené cloně nebo při nutnosti použití krátkých časů.

Pentax 03 Fish Eye je ultraširokoúhlý objektiv, který nabízí úhel záběru 160°.

PENTAX 04 Toy Lens Wide a PENTAX 05 Toy Lens Telephoto jsou objektivy pro kreativní záběry. Mají optiku záměrně konstruhovanou s různými vadami. Dávají tak tlumené a nostalgické snímky, jakoby byly pořízené dětským fotoaparátem. Toy Lens Wide má ohniskovou vzdálenost 35 mm v ekvivalentu 35mm formátu a Toy Lens Telephoto je unifokální střední teleobjektiv s ohniskem 100 mm v EQ 35mm formátu.

 

Pentax Q

Na pultech obchodu by se měl nový Pentax Q objevit v polovině září 2011 za cca 800 USD.

Zdroj: www.pentaximaging.com

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)