Tři nové PENy od Olympusu

Olympus dnes oficiálně představil tři nové fotoaparáty z rodiny PENů. Nový PEN E-P3 je následníkem E-P dvojky; E-PL3 je „lite“ verze E-P3, ovšem podle konstrukce se už nedá říct, že by to byl následovník E-P2. Jeho tělo je totiž hodně podobné profesionálnímu kompaktu Olympus XZ-1. Do třetice se Olympus vytasil s novým fotoaparátem s označením E-PM1, což zřejmě bude zcela nová řada fotoaparátů z rodiny Micro Four Thirds. Vzhledově se opět podobá XZ-jedničce.

 

 

Novinka první: Olympus E-P3

Jak už je psáno v úvodě, E-P3 je přímý následovník fotoaparátu E-P2. Tělo fotoaparátu zapadá do klasické linie již uvedených typů fotoaparátu řady PEN. Výraznou novinkou je 3″ OLED dotykový displej s širokými pozorovacími úhly a vysokým rozlišením, dále pak nejrychlejší automatické zaostřování ze všech fotoaparátů s výměnnými objektivy na světě díky technologii FAST AF (Frequency Acceleration Sensor Technology), stylový kovový design a kovové tělo (některé komponenty jsou vyrobeny z leštěné nerez oceli) je v této třídě PENů samozřejmostí.

Olympus E-P3

E-P3 má výměnný grip pro pohodlnější držení a ovládání a nechybí ani výklopný blesk. Obrazový snímač je osvědčený 4/3 Live MOS s efektivními 12,3MPx a v útrobách přístroje bije srdce v podobě nového výkonného obrazového procesoru True Pic VI. Nechybí ani stabilizátor obrazu, antiprachový ultrazvukový filtr (Supersonic Wave Filter), všechny známé expoziční režimy, 24 scénických režimů, umělecké filtry, sekvenční snímání 3 sn./s, bezdrátové řízení blesků, elektronická vodováha, možnost fotografovat do RAW, možnost pořizovat videosekvence ve Full HD včetně zvuku, konektor AP2 pro připojení příslušenství.

Kompletní specifikaci najdete zde.

 

Novinka druhá: Olympus E-PL3

 

Olympus E-PL3

Fotoaparáty PEN s písmenkem „L“ v označení byly vždy „Lite“ verze fotoaparátů E-PX. U tohoto nového typu to už tak úplně neplatí. Olympus E-PL3 se totiž vymyká tomuto pravidlu, co se těla přístroje týká. To je totiž hodně podobné profesionálnímu kompaktu Olympus XZ-1. Je sice trochu tlustší (18,8 mm), ale to jen díky novince v podobě výklopného 3″ LCD displeje (ovšem už ne typu OLED) s 460.000 px. Olympus E-PL3 má lehké, kompaktní kovové tělo, extrémně rychlé zaostřování, nově vyvinutý 12,3 MPx Live MOS senzor, True Pic VI obrazový procesor. Specifikace E-PL trojky je stejná, jako u E-P3.

Kompletní specifikaci najdete zde.

 

Do třetice všeho dobrého: Olympus E-PM1

 

Olympus E-PM3

Olympus PEN Mini – jeden z nejmenších a nejlehčích fotoaparátů s výměnnými objektivy na světě. Je zajímavé, jak se Olympusu podařilo vtěsnat „vnitřnosti“ fotoaparátů PEN do tak malého a tenkého těla (18,8 mm), a to včetně 4/3 Live MOS snímače. Spíše mi to připadá, že E-PM1 je „Lite“ verzí E-PL-3. Téměř stejné tělo, téměř stejná specifikace, méně ovládacích tlačítek, 3″ LCD displej není výklopný.

Menší počet tlačítek je výhodou pro uživatele, kteří se nechtějí příliš starat o nastavení fotoaparátů a chtějí jen jednoduše fotografovat. Těmto uživatelům je E-PM1 určen. Nabízí jednoduché intuitivní menu pro foto i video, nechybí stabilizátor obrazu, umělecké filtry, nový Live MOS senzor, Full HD video se stereo zvukem, extrémně rychlé AF zaostřování, protiprachový filtr, atd. V podstatě je v této Mini verzi vše, co v E-P3 nebo v E-PL3.

Kompletní specifikaci najdete zde.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *