Čvc 012011
 
ricoh_pentax

Ricoh koupil od firmy Hoya Pentax Imaging Systems za 124,2 miliónů dolarů (85 miliónů eur), a to nedlouho poté, co Pentax oznámil nový systém Pentax Q. Převod celé firmy pod křídla Ricohu má být dokončen do října 2011. Prodej se týká pouze divize digitálních fotoaparátů a objektivů, firma Hoya si nadále ponechá výrobu ostatních komodit.

 

Firma Ricoh se zabývá vývojem a výrobou kancelářských řešení se zaměřením na multifunkční zařízení. Ricoh však také, od roku 1936, kdy vznikl, uvedl na trh mnoho fotoaparátů. Byl jedním z prvních výrobců digitálních fotoaparátů v roce 1995.

Ricoh se snaží v oblasti fototechniky vytvořit komoditu spotřebního zboží. Jako první krok k dosažení tohoto cíle Ricoh posílí výrobu fotoaparátů. Díky koupi Pentaxu Ricoh získal nejen technologii výroby malých a lehkých fotoaparátů (Pentax Q) a objektivů, ale i rozvětvené prodejní kanály, díky kterým se Ricohu otevírají další možnosti rozvoje a inovace v digitálních fotoaparátech.

 

ricoh_pentax

O systému Pentax Q není třeba pochybovat, ten zřejmě přežije. Otázkou zůstává, co Ricoh udělá s digitálními zrcadlovkami Pentax.

 

  One Response to “Ricoh koupil Pentax Imaging Systems”

  1. […] Společnost Pentax Ricoh Imaging Company, LTD oznamuje, že s účinností od 1.8.2013 se mění název společnosti na RICOH Imaging Company, LTD. Pentax Ricoh Imaging Company, LTD byla založena 1.10.2011 jako stoprocentní dceřinná společnost Ricoh Company, LTD poté, co Ricoh odkoupil Pentax od společnosti HOYA.  Článek o koupi Pentaxu najdete zde. […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)