Čvc 062011
 

Nedlouho poté, co Canon ústy ředitele Canon Consumers Imaging Rainera Fuehrese prohlásil, že Canon nemusí mít kompaktní kamerový systém, vyšla v agentuře Reuters nová informace. V rozhovoru s Masaya Maedou, generálním ředitelem společnosti Canon, se uvádí, že Canon chystá uvést na trh v roce 2012 nový zajímavý produkt.

 

V rozhovoru se dále uvádí, že společnost Canon od června 2011 znovu obnovila výrobu na úroveň před ničivou vlnou tsunami, která firmu částečně ochromila. Dále se Canon chystá zvýšit výrobu fotoaparátů s výměnnými objektivy o 43%, tj. na 10 miliónů kusů ročně. Má tomu napomoci výstavba nového závodu na Tchaj-wanu nedaleko od stávající továrny. Nová hala s plochou 70.000 m2, která by měla být 90 km jižně od města Taichung, bude zaměstnávat více než 1.000 zaměstnanců.

Ohledně CSC (Compact System Camera = kompaktní kamerový systém = bezzrcadlovka) však Canon nevydal žádné konkrétní informace. Omezil se pouze na tvrzení, že zkoumají možnosti zahájení výroby mirrorless modelu a že zkoumají technické aspekty. „V příštím roce uvedeme na trh zajímavý produkt“ řekl Maeda a dodal, že „to“ bude malé. Jestli „to“ bude mít zrcadlo, či nikoliv, však nesdělil.

 

Canon nemusí mít kompaktní kamerový systém?

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)