Čvc 062011
 
AT-X107DX-NH

Tokina AT-X 107 NH je inovovaný objektiv Tokina AT-X 107 DX AF Fish Eye 10-17 mm f/3,5-4,5. Od svého předchůdce se liší tím, že má na přední čočce novou vrstvu WR – vodu odpuzující optická vrstva, a také tím, že již nemá vestavěnou sluneční clonu, což má za následek větší úhel záběru a lepší použitelnost na full frame snímačích.

 

Tokina AT-X 107 NH je objektiv typu rybí oko, který má zorné pole přibližně 180° s deformací obrazu rybímu oku vlastní. Ohnisková vzdálenost objektivu je 10 – 17 mm při cloně f/3,5-4,5. Konstrukčně je objektiv sestaven z deseti prvků v osmi skupinách. Přední člen je opatřen novou, vodě odpudivou WR vrstvou, která odpuzuje vodu a lépe se čistí. Zadní optická sestava objektivu obsahuje jedno SD sklo (Super-Low Dispersion), podařilo se tak snížit počet členů, aby objektiv byl lehčí a kompaktnější a aby rychleji zaostřoval. Objektiv je k dispozici s bajonetem pro Canon EOS a Nikon-D.

 

AT-X107DX-NH

 

Kompletní technickou specifikaci si můžete nastudovat na stránkách Tokiny.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)