Čvc 122011
 
Nikkor_40

Firma Nikon uvedla na trh nový objektiv pro DX formát s ohniskovou vzdáleností 40 mm (60 mm EQ 35 mm) a světelností f/2,8 s možností fotografování makro záběrů v poměru 1:1. Objektiv je kompaktní, lehký a universální, co se použitelnosti týče, vhodný pro fotografování portrétů, krajin, aj., a hlavně bude cenově dostupný.

 

Objektiv je určen pro fotoaparáty Nikon se snímačem APS-C, tedy formátu DX. Díky crop faktoru se ohnisková vzdálenost násobí 1,5x, takže ohnisková vzdálenost objektivu ekvivaletní k 35 mm filmu je 60 mm. Objektiv dokáže fotografovat makro v poměru 1:1 s minimální zaostřovací vzdáleností 0,163 m. Pro rychlé, tiché a přesné zaostření je nový Nikkor vybaven ultrazvukovým zaostřovacím motorkem.

Objektiv používá Close-Range Correction System, ve kterém jsou optické členy jako plovoucí a každá skupina čoček se pohybuje nezávisle na druhé. Kromě toho je na čočkách nanesena Nikon Super Integrated vrstva pro snížení odlesků. Nový Nikkor bude k dispozici v sarpnu 2011 za cenu 279,95 USD nebo 249,99 liber nebo 290 EUR.

Nikkor_40

Více na www.nikonusa.com.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)