Srp 082011
 
roundflash

Na zajímavé příslušenství jsem narazil na stránkách www.optyczne.pl. Jedná se o kruhový difuzor pro externí blesky. Něco podobného již existuje pod názvem RingFlash, což je plastový prstenec s vývodem, který se nasadí na externí blesk a prstenec obkružuje objektiv. Tyto prstence mají za úkol rozptýlit tvrdé světlo externího blesku a rozvést jej kolem objektivu. Tím se dá snadno dosáhnout téměř bezstínové fotografie. ROUNDFLASH je však trochu jinak pojat.

 

Zatímco Ringflash je plastový a tudíž neskladný, ROUNDFLASH můžeme sbalit do malého obalu a umístit jej do brašny, kterou nám nijak výrazně nezatíží. Váží to pouze 227 gramů. Máme ho tak vždy při ruce. Na stránkách, které jsou věnovány tomuto příslušenství, se moc technických detailů nedovíme. Jenom z obrázků se dá dedukovat, jaká vlastně je konstrukce ROUNDFLASHe. Je zřejmé, že tělo válce je z nějaké světlo-nepropustné tkaniny. Vnitřní průměr dovoluje nasadit ROUNDFLASH na objektiv o průměru maximálně 10 centimetrů, ke kterému se celý ROUNDFLASH připevňuje pomocí šňůrek, vyvázaných na konstrukci ROUNDFLASHe do pěticípé hvězdy. Rozteč mezi osou objektivu a hlavou blesku může být mezi 14 až 21 centimetrů.

roundflash

 

roundflash

Více o konstrukci a použití se dá „vykoukat“ z obrázků na stránkách roundflash.com. Na stránkách také najdete i ukázkové fotografie.

 

  One Response to “ROUNDFLASH – kastrol na blesk”

  1. Roundflash jsme začali nabízet na českém a slovenském trhu http://www.roundflash.cz
    Martin Kamín

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)