Srp 222011
 
M Disk

Společnost MILLENNIATA představila nové médium s názvem M-Disk. Toto nové optické médium se vyznačuje velice dlouhou dobou životnosti a zachování dat oproti běžným CD/DVD diskům. M-Disk nemá reflexní vrstvu, což se projevuje průhledností disku. Společnost Millenniata Corporation současně oznámila spolupráci se společnostmi Hitachi LG, které budou vyrábět vypalovací mechaniky kompatibilní s novým M-Diskem.

 

Americká společnost Millenniata představila nový typ optických médií pod názvem M-Disk. Velikostně odpovídá běžným CD/DVD diskům, hlavními rozdíly jsou v konstrukci disku – absence reflexní vrstvy a dlouhá životnost. Disky CD/DVD se stávají již po několika letech nečitelnými, zatímco M-Disk by měl i po desítkách letech fungovat jako nový.

Ukládání dat na M-Disk vyžaduje speciální zařízení, které bude vyrábět a dodávat společnost Hitachi LG. Data uložené na disk však bude možné přečíst na jakékoliv CD/DVD mechanice. Omezením se zatím stává kapacita, která je rovna běžnému DVD disku, tedy 4,7 GB. Mnohem užitečnější se zdá být verze odpovídající kapacitě Blue-Ray diskům, to je ale zatím hudba budoucnosti.

M Disk

Více na www.millenniata.com.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)