Zář 012011
 
Fujifilm X10

Společnost Fujifilm uvedl na trh nový kompaktní fotoaparát v retro stylu – Fujifilm X10. Jde o kompakt s 2/3″ snímačem CMOS typu EXR se 12-ti megapixely, se zoomovým objektivem s rozsahem ohnisek 28-112 mm při světelnosti f/2.0 – 2.8 a s nově vyvinutým stabilisátorem obrazu. Fujifilm nabízí rozsah ISO od 100 až po ISO 5000 s možností rozšíření až na ISO 12800 se sníženým rozlišením.

 

Fujifilm X10 je elegantní a propracovaný kompaktní digitální fotoaparát, který jde ve stopách vyjímečného Fujifilm X100. X-desítka má tělo vyrobené z lehké, ale velmi odolné slitiny hořčíku. Snímač použitý v kompaktu je CMOS EXR o velikosti 2/3″ s 12 MPx rozlišením, který zvolí optimální režim snímání za každé světelné situace. Snímač dovolí vytvářet ostré a jasné snímky s vysokou citlivostí a nízkou hladinou šumu, což je ideální při zachycení noční scény, nebo při fotografování při slabém světle. Wide Dynamic Range – poskytuje větší dynamický rozsah (až 1600%) pro zachycení bohaté gradace tónů a detailů ve světlech i stínech. X10 je osazena rychlým EXR obrazovým procesorem, který umožní vysokorychlostní sériové snímání až 7 snímků za vteřinu v plném rozlišení.

Fujifilm X10

Fujifilm X10

 

X10 je vybavena nově vyvinutým, manuálním objektivem FUJINON se 4 násobným zoomem s ohnisky 28-112 mm, který dosahuje vynikající kvality obrazu od okraje k okraji. Objektiv se skládá z 11 elementů v 9 skupinách, včetně tří asférických členů. Světelnost objektivu je f/2.0 – 2.8. Objektiv je schopen pořizovat makro záběry od 1 cm.

Optický hledáček je složen ze tří asférických čoček a dvou skleněných hranolů, čímž se dosáhlo vynikajícího jasu hledáčku s pokrytím širokého zorného pole 20°. Fotoaparát se zapíná kroužkem na objektivu, za necelou sekundu je fotoaparát připravený fotografovat (v režimu Quich Start). X10 má také nově vyvinutý stabilisátor obrazu. Zadní LCD displej s vysokým kontrastem má úhlopříčku 2,8″ a rozlišení 460.000 bodů a má široký pozorovací úhel, poskytuje vynikající zobrazení i pří přímém slunečním světle.

Fotoaparát Fujifilm X10 má všechny známé expoziční režimy (Program, Manual, priorita clony a priorita času), umožňuje expoziční bracketing, snímání ve formátu RAW, možnost nahrávání videa ve formátu Full HD 1080p. Má elektronickou vodováhu, výklopný blesk, funkci Panorama pro snadné fotografování panoramatických snímků až 360°.

Fotoaparát Fujifilm X10 by měl být k dispozici v listopadu 2011. Cena zatím není známá, šušká se něco o 600 dolarech.

Více informací na www.fujifilm.com nebo na produktových stránkách X10.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)