Zář 182011
 
Ilford Inkjet Papers

Společnost Wilhelm Imaging Research Inc. provádí, mimo jiné, testy životnosti inkoustových barevných a černobílých tisků. Cílem společnosti je poskytnout odpovědi na otázku: „Jak dlouho vydrží tisk, než se na něm projeví známky blednutí barev nebo fleky a za jakých podmínek k tomu dojde?“.

 

Společnost Wilhelm Imaging Research provedla testy papírů značky Ilford určené pro inkoustové tiskárny. Konkrétně byly testovány papíry řady GALERIE: Gold Fibre Silk, Smooth Pearl a Smooth Gloss. Na testy byla použita tiskárna Hewlett-Packard DesingJet Z3200 a pigmentové inkousty HP Vivera. Z testů vyplynulo, že životnost tisků může být delší 250-ti let, což dává fotografům šanci na uchování svých vytištěných fotografií pro příští generace.

Výsledky testů:

  • Výtisky uchované pod sklem: minimální životnost 200 let
  • Výtisky uchované pod sklem s UV filtrem: minimální životnost 250 let
  • Výtisky uchované bez skla: minimální životnost 70 let
  • Výtisky uschované v albumu (ve tmě): minimální životnost 250 let
  • Odolnost proti působení vzduchu: minimální odolnost 100 let
  • Odolnost proti působení vysoké vlhkosti: velmi vysoká
  • Odolnost proti působení vody: vysoká (Smooth) a střední (Gold)

Ilford Inkjet Papers

Výrobky značky Ilford u nás distribuje firma Fomei, na jejichž stránkách si můžete testované papíry objednat. Celý report z testů si můžete přečíst na stránkách Wilhelm Imaging Research.

 

  One Response to “Společnost Wilhelm Imaging Research testovala fotopapíry ILFORD”

  1. […] z kterých vyplývá, že životnost fotografie může být delší než 250 let. Článek najdete tady. Papíry značky Ilford u nás prodává firma Fomei, tento „start pack“ u ní […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)