Zář 232011
 
sun_and_moon_calc_01

Pro všechny fotografy krajin, a nejen pro ně, tu mám jeden tip na zajímavý software. Společnost Douglas Software uvádí na trh novou verzi software Sun and Moon Calculator – sluneční a lunární databáze. Jde o nezbytný nástroj pro všechny, kdo potřebuje znát přesnou polohu slunce a měsíce kdekoliv a kdykoliv. Sun and Moon Calculator obsahuje řadu unikátních funkcí, jako jsou fáze měsíce nebo zobrazení aktuální polohy obou těles.

 

Sun and Moon Calculator je sluneční a měsíční databáze pro fotografy, kameramany, astronomy, rybáře, zahrádkáře a každého, kdo potřebuje znát polohu Slunce a Měsíce z jakéhokoli místa na Zemi. Sun and Moon Calculator vám poskytne vše, co potřebujete vědět, např. při plánování fotografování architektury. Zobrazí vám např. nejlepší čas pro záběry soumraku na zvoleném místě nebo optimální polohu slunce pro vyniknutí textur na budovách. Software je navržen speciálně pro fotografy, je v něm zahrnuto vše potřebné pro dokonalé načasování fotografování.

Po vyzkoušení tohoto programu jsem byl trochu zklamán. Jestli si myslíte, že si zjistíte, kdy vychází slunce nad rybníkem za vaší vsí (já si to myslel), máte smůlu. Ono „kdykoliv a kdekoliv“ znamená pouze několik míst na zeměkouli. V programu je přednastaveno 1600 míst v USA, Kanadě, Velké Británii, Austrálii a na Novém Zélandě. Nicméně si lze vytvořit databázi vlastní pro jakékoliv místo na Zemi.

sun_and_moon_calc_01

Společnost Douglas Software byla založena v roce 1992 a sídlí v Hampshire ve Velké Británii. Specializuje se na fotografický software a hardware a na vývoj produktů. Mezi hlavní produkty společnosti patří Photo Calculator pro PDA, Photo Calculator pro Windows a Mac, Sun and Moon Calculator a Douglas Grey Card.

Software Sun and Moon Calculator si můžete zakoupit za 26,03 £. Na stránkách Douglas Software najdete také jiné softwarové produkty společnosti, kde si také můžete stáhnout zkušební verze programů.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)