Zář 272011
 
minifoto

V nabídce amerického eshopu Hammacher Schlemmer lze zakoupit nejmenší digitální fotoaparát na světě, měřící něco málo přes jeden palec a vážící 14 gramů. Fotoaprátem se dá fotografovat i nahrávat video.

 

 

Mini fotoaparát, s rozměry 2,85 x 2,54 x 2,69 palce, je osazem 2 megapixelovým snímačem, kterým lze pořídit snímky v rozlišení 1600 x 1200 pixelů ve formátu JPEG. Video natáčí rychlostí 30 snímků za vteřinu ve VGA rozlišení 640 x 480 pixelů ve formátu AVIS. Vše se ukládá na SD mikro kartu, podporována je až 32 GB karta. Obrázky si můžete prohlížet až v počítači, k němuž fotoaparát připojíte USB kabelem. Nabíjecí baterie vám dovolí fotografovat až 30 minut, nabíjení přes USB trvá cca hodinu. Výrobce fotoaparátu není znám, ani ohnisko objektivu není na stránkách eshopu uvedeno. Tahle hračička vyjde na 99,95 USD.

 

minifoto

 

Tvrzení Hammacher Schlemmer, že jde o nejmenší fotoaparát na světě, není však vůbec pravda. Ještě menší fotoaparát a s lepšími parametry pochází z Japonska (odkud jinud). Firma Trust Technologies vyrobila fotoaparát s rozměry 1,7 x 1,1 palce s názvem Chobi Mini. Tento fotoaparátek je schopen zachytit snímky s rozlišením 2048 x 1536 pixelů a video zachytí v rozlišení 1280 x 960 pixelů. Nabíjení se provádí přes USB kabel a trvá dvě hodiny. Karty se používají mikro SD. Cena je 155USD.

Chobi Mini

Chcete-li si hrát na špióny, máte k dispozici potřebný nástroj 🙂

Zdroj: www.hammacher.com.

Poznámka: 1″ (palec) = 2,54 cm.

 

  One Response to “Nejmenší fotoaparát na světě”

  1. […] a dokonce i fungujících fotoaparátků. O nejmenším digitálním fotoaparátu jsem psal už tady. Miniaturizaci se tentokrát nevyhla profesionální digitální zrcadlovka Canon EOS 5D Mark III. […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)