Nový obrazový snímač od Samsungu

Samsung oznámil svůj nový obrazový CMOS 16 MPx snímač o velikosti 1/2,3″ s označením S5K2P1. Senzor s roztečí obrazových bodů 1,34 mikrometru, je určen do vysoce výkonných smartphonů i do digitálních fotoaparátů a videokamer. Podoruje nativní formát obrazu 16:9 a při rozlišení až 8,3 MPx dokáže snímat rychlostí 60 snímků za vteřinu. Při plném rozlišení je to pak 30 snímků. Velkovýroba by měla být zahájena v listopadu letošního roku.

 

Samsung S5K2P1 je optimalizovaný pro kompaktní zařízení s vynikající kvalitou obrazu v režimu videa. Snímač podporuje nativní formát videa 16:9 až do rozlišení 8,3 MPx při 60 snímcích za vteřinu. Pro fotografování pak je k dispozici plné rozlišení 16 MPx a snímání je možné rychlostí 30 snímků za vteřinu bez efektu zpoždění závěrky. Využitím pokročilých technologií, roztečí obrazových bodů 1,34 μm a techlogii BSI, slibuje Samsung výbornou citlivost a nízkou hladinu šumu a jasnější a živější obraz, a to i v noci, nebo za snížených světelných podmínek.

Vzhledem k velikosti snímače, která se ve fotoaparátech příliš nepoužívá, najdeme tuto novinku nejspíše v nových mobilních telefonech.

Samsung S5K2P1

Více informací najdete na stránkách Samsungu.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *