Říj 032011
 
Samsung S5K2P1

Samsung oznámil svůj nový obrazový CMOS 16 MPx snímač o velikosti 1/2,3″ s označením S5K2P1. Senzor s roztečí obrazových bodů 1,34 mikrometru, je určen do vysoce výkonných smartphonů i do digitálních fotoaparátů a videokamer. Podoruje nativní formát obrazu 16:9 a při rozlišení až 8,3 MPx dokáže snímat rychlostí 60 snímků za vteřinu. Při plném rozlišení je to pak 30 snímků. Velkovýroba by měla být zahájena v listopadu letošního roku.

 

Samsung S5K2P1 je optimalizovaný pro kompaktní zařízení s vynikající kvalitou obrazu v režimu videa. Snímač podporuje nativní formát videa 16:9 až do rozlišení 8,3 MPx při 60 snímcích za vteřinu. Pro fotografování pak je k dispozici plné rozlišení 16 MPx a snímání je možné rychlostí 30 snímků za vteřinu bez efektu zpoždění závěrky. Využitím pokročilých technologií, roztečí obrazových bodů 1,34 μm a techlogii BSI, slibuje Samsung výbornou citlivost a nízkou hladinu šumu a jasnější a živější obraz, a to i v noci, nebo za snížených světelných podmínek.

Vzhledem k velikosti snímače, která se ve fotoaparátech příliš nepoužívá, najdeme tuto novinku nejspíše v nových mobilních telefonech.

Samsung S5K2P1

Více informací najdete na stránkách Samsungu.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)