Říj 042011
 
ZPS14

Společnost Zoner Software uvádí na trh novou verzi svého programu pro správu a editaci fotografií Zoner Photo Studio 14. Jak už je u Zoneru zvykem, nová verze tohoto programu je uváděna každoročně na podzim. Tvůci slibují mnoho vylepšení oproti předchozí verzi a několik novinek. Než program vyzkouším, přečtěme si tiskovou zprávu č. 18/2011.

 

TISKOVÁ ZPRÁVA č. 18/2011
ZONER software, a. s., Nové sady 18/583, 602 00 Brno

Nové Zoner Photo Studio 14 – součást příběhu fotografie
(Brno, 4. října) Česká společnost ZONER software, a. s., uvádí na trh novou verzi oblíbeného programu z řady Zoner Photo Studio, který používají milióny uživatelů na práci se svými fotografiemi. Kromě výrazných technologických vylepšení nabízí nové Zoner Photo Studio 14 také dlouho očekávanou novinku – přímé propojení s webovou aplikací Zonerama. Své fotografie tak můžete v okamžiku sdílet online, a to bez nutnosti otevřít internetový prohlížeč.

Na Zoneramě vystavíte své fotografie jednoduše a rychle přímo z programu Zoner Photo Studio 14. Zonerama, na rozdíl od jiných webových aplikací, uchová a vystaví snímky v téměř původní kvalitě a nabízí tak uživateli vlastní, velmi reprezentativní a lehce editovatelnou webovou galerii. Mnohým tím ušetříme práci s tvorbou vlastních stránek.“ vysvětluje Jan Kupčík, manažer projektu Zonerama.

Vedoucí vývojového týmu Aleš Hasala představuje i další novinky: „Kromě zapojení Zoneramy nabízí čtrnáctá verze také přelomové zrychlení systému díky využití výkonu grafického procesoru a velké množství nových nástrojů – mapování tonality pro ještě krásnější HDR fotografie, pokročilé odstranění šumu, možnost odstranit objekty z fotky vyplněním podle okolí a mnoho dalších.

Zoner Photo Studio 14 nově pracuje s technologiemi OpenCL a CUDA, čímž ušetří každému uživateli značný čas, který by jinak strávil čekáním na dokončení práce s fotografiemi. Připočteme-li k tomu možnost pracovat ve vylepšené 64bitové verzi programu, patří Zoner Photo Studio 14 mezi nejrychlejší produkty pro práci s digitálními snímky.

I sekce úprav doznala změn. Zmiňované mapování tonality umožní uživatelům vytvářet z fotografií kouzelné scenérie a jejich HDR fotografie tím získají nový rozměr. Snímky pořízené například při zhoršených světelných podmínkách, které by byly bez programu Zoner Photo Studio odsouzeny k vymazání, zachrání vylepšené nástroje na odstranění šumu.

Editor programu Zoner Photo Studio 14 se může chlubit také dvěma úplně novými nástroji – Volná deformace a Vyplnit podle okolí. Volná deformace pomůže při populárních úpravách, jakými jsou zeštíhlování postav na fotografii či pokročilé úpravy v obličeji. Nástroj Vyplnit podle okolí zase vymaže objekt ze snímku a nahradí jej barevnou informací z okolí tak přesvědčivě, jako by tam nikdy nebyl.

Zoner Photo Studio 14 je v prodeji za cenu 1 499 Kč a jako vždy jsou cenově zvýhodněni majitelé starších verzí. Krabicová verze je o 299 Kč dražší a obsahuje také knihu o programu Zoner Photo Studio. Nově je možné si za 499 Kč přikoupit rozšíření licence na neomezené množství počítačů v rámci jedné domácnosti.

Všechny popsané novinky a celý program Zoner Photo Studio 14 je možno zdarma vyzkoušet po dobu 30 dnů a ke stažení je na adrese www.zoner.cz.

Kontaktní informace:
Jaroslav Kucek, ředitel obchodu a marketingu divize software
tel.: + 420 543 257 244, e-mail: jaroslav.kucek@zoner.cz
www.zoner.cz | www.milujemefotografii.cz

ZPS14

Společnost ZONER software, a. s., je český producent software v oblasti digitální fotografie, grafiky, multimedií, poskytovatel internetových služeb souvisejících s prezentací na internetu a e-komercí a vydavatel odborné literatury. Grafické softwarové produkty Zoner Draw (Zoner Callisto) a Zoner Photo Studio byly lokalizovány do celé řady světových jazyků.

Tato tisková zpráva byla převzata ze stránek www.zoner.cz.

 

  3 komentáře to “Zoner Photo Studio 14”

  1. Dobrý den! Zajímalo by mě zda existuje nějaká sleva na ZPS 14 Pro, když vlastním verzi ZPS 12 Pro. Děkuji za odpověď.

    • Nejsem si jistý, zda v současné době lze verzi 12 upgradovat na verzi 14. Na stránkách Zoneru jsem našel pouze ke stažení zkušební verzi 13 a 14. Zkuste napsat na technickou podporu Zoneru, oni Vám poradí fundovaněji.

  2. […] programu pro správu a editaci fotografií Zoner Photo Studio 14. O novince jsem informoval tady. Nemohl jsem si samozřejmě nechat ujít možnost stáhnout a vyzkoušet zkušební verzi […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)