Říj 062011
 
Fujifilm FinePix X-S1

Firma Fujifilm na své prezentaci v Tokiu představila nový high-end ultrazoomový fotoaparát Fujifilm FinePix X-S1. Zároveň oznámila, že v lednu na výstavě CES 2012 představí prototyp již čtvrtého přístroje řady „X“. Tento model už bude patřit do kategorie CSC fotoaparátů, tedy kompaktní fotoaparát s výměnnými objektivy (bezzrcadlovka), který by se měl kvalitou snímků vyrovnat zrcadlovkám se snímačem o velikosti 24 x 36 mm, tedy full-frame.

 

Po dvou podařených fotoaparátech X-10 a X-100 Fujifilm představil další typ fotoaparátu série „X“ pod označením FinePix X-S1. Jedná se o ultrazoomový přístroj, který je osazen 2/3″ EXR snímačem CMOS s 12-ti megapixely, který je také v X-10. Objektiv Fujinon má rozsah ohnisek 24 – 624 mm/f 2,8-5,6 (eq. 35 mm), tedy 26x zoom. Další konkrétnější informace nebyly sděleny a tak si na oficiální uvedení nového přístroje budeme muset počkat. Přístroj by měl být v prodeji od začátku roku 2012.

Na prezentaci zazněla také informace o fotoaparátu FinePix X-100. Poptávka po těchto přístrojích převyšuje nabídku. Dosud se jich prodalo 70.000 kusů a Fujifilm očekává, že do konce roku jich prodá celkem 100.000 kusů.

Fujifilm FinePix X-S1

Oznámení vstupu firmy Fujifilm do kategorie CSC fotoaparátů se omezilo pouze na to, že na veletrhu CES 2012 představí prototyp tohoto přístroje.

Zdroj: dc.watch.impress.co.jp.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)