Říj 122011
 

Thajsko se v současnosti potýká s největšími povodněmi za posledních 50. let. Již dva měsíce trvající záplavy se dotkly 60 ze 77 provincií a nyní ohrožují i hlavní město Bangkok. Povodně trvají již od 25. července a vyžádaly si již 269 obětí. Bohužel, záplavami utrpěly škody i firmy Canon a Nikon.

 

Firma Nikon má filiálku v centrálním Thajsku, v provincii Ayutthaya v průmyslovém parku Rojana, kde se vyrábějí digitální zrcadlovky Nikon D3100 a D5100 a low-end objektivy. Podle tiskového prohlášení jsou první patra budov v areálu zaplaveny vodou. Podrobnosti o škodách jsou momentálně předmětem vyšetřování. Nikdo ze zaměstnanců firmy nebyl zraněn. Továrna přerušila výrobu 6.října. Zástupci Nikonu nejsou schopni v této chvíli říct, jak dlouho bude tato situace trvat a kdy bude výroba obnovena. Pro Nikon po zemětřesení v Japonsku již druhá pohroma, dají se očekávat problémy s dodávkami zboží pro EU, což před vánocemi nezní moc optimisticky.

Nikon

Zaplavená továrna Nikon.

 

Firma Canon zatím nevydala žádné oficiální stanovisko, nicméně právě v provincii Ayutthaya má firma halu na výrobu inkoustových tiskáren. Žádné další podrobnosti zatím nejsou známy.

Zdroj: www.bloomberg.com.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)