Canon EOS-1D X

Canon EOS-1D X je nová digitální zrcadlovka určená profesionálům s full-frame snímačem s rozlišením 18,1 MPx, kterou dnes společnost Canon představila veřejnosti. Fotoaparát nabízí bezkonkurenční kombinaci rychlosti, rozlišení a kvality obrazu a videa, má přebudovaný autofokus a zcela novou technologii měření expozice. EOS-1D X je vyvrcholením zkušeností 40 let trvajícího vývoje profesionálních fotoaparátů EOS a nahrazuje přístroje EOS 1D Mark IV a EOS 1D Mark III.

 

„Fotoaparát EOS-1D X je dokonalým fotoaprátem pro všechny typy fotoaparátů“ řekl Kieran Magee, marketingový ředitel Canon Europe. Fotoaparát Canon EOS-1D X je plný nových technologií. Nově vyvinutý full-frame CMOS snímač s rozumnými 18,1 MPx nabízí vyjímečnou flexibilitu. Přepracovaná architektura snímače nabízí neuvěřitelný rozsah ISO 100 – 51 200 rozšiřitelné až na ISO 204 800. Nový 61 bodový AF systém nabízí větší rychlost a přesnost zaostřování a pokrývá větší plochu. V centrální oblasti je 21 křížových zaostřovacích bodů pro objektivy s maximální světelností f/5,6 a 5 bodů z těchto 21 bodů je diagonálních křížových pro objektivy s maximální světelností f/2,8. 20 křížových zaostřovacích bodů po stranách jsou pro f/4,0. Fotoaparát nabízí, stejně jako EOS 7D, šest režimů AF: Spot, Single Spot, Single Spot se sousedními čtyřmi body, Single Point s okolními osmi body, výběr zón a automatický výběr.

Canon EOS-1D X

Canon EOS-1D X je první fotoaparát mající dva procesory DIGIC 5 +. Procesory nabízí až třikrát vyšší výkon, než procesor DIGIC 5 a umožňují snímat v plném rozlišení rychlostí až 12 snímků za vteřinu. Uživatelé mohou nahrávat Full HD videa v 1920 x 1080p s celou škálou možností nastavení ovládání expozice, zaostření a počet snímků za vteřinu, včetně nastavení hladiny zvuku.

Canon EOS-1D X je ideální pro všechny uživatele, kteří chtějí využít široký výběr objektivů a příslušenství celého systému EOS. Hledáček zobrazuje 100% snímané scény, zadní stěně fotoaparátu dominuje velký, 8,11 cm Clear View  II LCD displej se 1.040.000 pixely s anti-reflexivní úpravou, která zabrání odrazům světla a odleskům. Tvrzené sklo na LCD displeji zajistí odolnost proti nárazům a poškrábání.

Tělo fotoaprátu Canon EOS-1D X je zhotoveno z hořčíkové slitiny, poskytne tak ochranu před nárazy. Tělo je utěsněno proti vodě a prachu. Fotoaparát také obsahuje integrovaný čistící systém. Závěrka je testována na 400 tisíc cyklů, je tak zaručena spolehlivost fotoaprátu.

Spolu s novým fotoaparátem Canon EOS-1D X se v systému EOS objeví i nové příslušenství. WFT-E6 je nový kompaktní Wi-Fi vysílač pro přenos snímků. Canon EOS-1D X je také kompatibilní s novým GPS přijímačem GP-E1, který umožní uživatelům přidávat do EXIF informace o geografické poloze.

Canon EOS-1D X je také první DSLR systému EOS, který umožňuje vícenásobnou expozici. Tato funkce dokáže kombinovat až 9 snímků v jednom, bez nutnosti použít počítač. Na výběr jsou 4 kompoziční možnosti.

Nový Canon EOS-1D X se začne prodávat v březnu 2012 a předběžná cena je 6.800 USD

Více na www.canon.com.

 

You may also like...

1 Response

  1. 20.4.2014

    […] přes 10 miliónů kusů. Canon slaví tento úspěch uvedením nové profesionální zrcadlovky Canon EOS-1D X, která nabízí bezkonkurenční kombinaci rychlosti a kvality obrazu a je ideální pro […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *