Říj 192011
 
Canon EOS

Canon vydal tiskové prohlášení, ve kterém sděluje, že má další důvod k oslavě. Spolu s produkcí 50 miliónů kusů fotoaparátů EOS dosáhl Canon dalšího milníku – 70 miliónů vyrobených kusů objektivů s bajonetem EF. Tento úspěch svědčí o obrovské popularitě celého systému EOS.

 

 

EOS je zkratka Electro Optical System a také jméno řecké bohyně úsvitu a ranních červánků (viz Wikipedia). Výroba začala v roce 1987 v továrně Canon Fukushima, kdy světlo světa spatřila první zrcadlovka s elektronickými kontakty na bajonetu. Tou zrcadlovkou byl Canon EOS 650. Již téměř 25 let společnost Canon investuje do vývoje systému EOS, aby i nadále mohl poskytovat uživatelům nejmodernější technologie a kvalitu obrazu všem fotografům, od začátečníků až po profesionály.

 

Canon EOS

V roce 1989, tedy pouhé dva roky po uvedení Canon EOS 650, Canon představil novou profesionální zrcadlovku Canon EOS-1 a po deset let trvající výrobě se jich vyrobilo přes 10 miliónů kusů. Canon slaví tento úspěch uvedením nové profesionální zrcadlovky Canon EOS-1D X, která nabízí bezkonkurenční kombinaci rychlosti a kvality obrazu a je ideální pro profesionální fotografy.

 

Canon EOS 650

Výroba objektivů s bajonetem EF byla zahájena rovněž v roce 1987 v továrně Utsunomiya, souběžně s fotoaparátem Canon EOS 650. Celá rodina objektivů EF čítá více než 60 různých objektivů, které se nyní díky velké poptávce vyrábějí ve čtyřech továrnách. V roce 2006 dosáhla produkce 30 mil. kusů, dva roky poté, tedy v dubnu 2008, překročila výroba hranici 40 mil. kusů. Díky mimořádné popularitě těchto objektivů bylo dosaženo dalšího rekordu – 50 mil. kusů v prosinci 2009 a 60 miliónů kusů v lednu letošního roku. Do října letošního roku se vyrobilo dalších 10 mil. kusů, což je celkem oněch 70 miliónů kusů.

GRATULUJEME!

Zdroj: www.canon.com.

 

  One Response to “Canon hlásí: vyrobili jsme 70 miliónů objektivů EF”

  1. […] objektiv EF. Přitom v říjnu loňského roku bylo ohlášeno 70.000.000 kusů (článek zde). Na výrobu jednoho miliónů kusů objektivů potřeboval Canon „pouze“ devět […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)