Lis 072011
 
Nikon

Společnost Nikon nedávno vydala nové prohlášení, týkající se povodní v Thajsku a jeho zaplavených výrobních hal v provincii Ayutthaya, kde se vyrábějí digitální zrcadlovky Nikon D 3100 a Nikon D5100, včetně setových objektivů. Hladina vody stále dosahuje do výše prvního patra, pokles hladiny byl pouze 40 centimetrů. Provoz byl zastaven 6. října.

 

Nikon již začal nakupovat nové vybavení a výrobní zařízení a přesunul výrobu do jiných partnerských společností. Toto je však velmi časově náročné, výroba „pojede“ zatím jen částečně od ledna 2012. Nikon plánuje, že do března 2012 by se měla produkce digitálních zrcadlovek a setových objektivů vrátit na úroveň před povodněmi.

V současné době se začalo s odčerpáváním vody z celého průmyslového parku Ayutthaya a plánuje se, že celkové odčerpání vody bude dokončeno do konce listopadu 2011.

Společnost Nikon se omlouvá svým zákazníkům za jakékoliv nepříjemnosti způsobené touto přírodní katastrofou.

 

Nikon

Zaplavená továrna Nikon.

 

20.10.2011 – Záplavy v Thajsku – nové informace
13.10.2011 – Záplavy v Thajsku – problémy má i Canon
12.10.2011 – Záplavy v Thajsku působí problémy nejen Nikonu a Canonu

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)