Lis 102011
 
Olympus XZ-1 Silver

Profesionální kompaktní digitální fotoaparát od Olympusu, Olympus XZ-1, se dočkal malé inovace. Tento kompakt se vyráběl v černé a bílé barvě, nyní se bude vyrábět i v barvě stříbrné. Toto však není jediná změna. Olympus vyslyšel žádosti uživatelů a vytvořil pro Olympus XZ-1 novou krytku objektivu, která se snad už nebude samovolně uvolňovat a padat z objektivu, což je taková malá vada na kráse tohoto jinak skvělého kompaktního přístroje.

 

Olympus XZ-1, profesionální kompaktní fotoaparát Olympusu oceněný TIPA Awards 2011 za své vynikající vlastnosti a Red Dot 2011 za desing, se dočkal malé inovace v podobě nového kabátu ve stříbrné barvě. Krytka objektivu, která často sama padala a nebyla zrovna ideálním „chránítkém“ objektivu, je zcela nové konstrukce. Nová krytka objektivu se sama otevírá a zavírá při zapnutí, či vypnutí přístroje, můžete ji tak mít neustále připevněnou k objektivu pomocí šroubku. Krytka nese označení LC-63A a lze ji pořídit i zvlášť. Stříbrná verze kompaktu Olympus XZ-1 se v technických parametrech nijak neliší od svých černých a bílých bratrů. Vynikající světelný objektiv Zuiko Digital 6-24 mm/f1,8-2,5 (28-112 v EQ 35 mm), 1/1,63″ snímač s výkonným procesorem nabízí skvělou kvalitu obrazu a vynikající výkon při slabém osvětlení fotografované scény. Výsledky si můžete prohlídnout na velkém, 3″ OLED displeji.

Olympus XZ-1 Silver

Olympus XZ-1 Silver s nasazenou novou krytkou

 

olmypus_xz_1_krytka

Nová krytka pro Olympus XZ-1 nese označení LC-63A

 

Relevantní články:
Olympus XZ-1
Olympus XZ-1: první dojmy
Olympus XZ-1 získal ocenění Red Dot Award za design

Více na www.olympus.cz.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)