Lis 112011
 
Noktor 12mm/f1,6 Hyper Prime pro MFT

SLR Magic uvádí na trh nový širokoúhlý světelný objektiv Noktor 12mm/f1,6 Hyper Prime pro bajonet Micro Four Thirds. Tento objektiv je celokovový a má klasické ovládání clony a zaostření pomocí kroužků na těle objetivu, což znamená, že objektiv je manuální. Clona objektivu je tvořena 12-ti zaoblenými listy, minimální zaostřovací vzdálenost je 15 cm. Optická sestava je tvořena z 12 prvků v 10 skupinách. Přední obruba objetivu je vybavena závitem pro filtry a jiné příslušenství s průměrem 58 mm.

Magic SLR rozšiřuje svoji nabídku objektivů pro platformu Micro Four Thirds (Olympus a Panasonic) o nový širokoúhlý a světelný objektiv Noktor 12mm/f1,6 Hyper Prime. Je to už pátý objektiv z produkce SLR Magic pro tuto platformu. Ohnisková vzdálenost objektivu je 12 mm, v ekvivalentu pro kinofilm je to 24 mm. Objektiv je celokovové konstrukce a je plně manuální. Clona i zaostření se ovládá pomocí kroužků na objektivu. Konstrukčně je objektiv sestaven z 12-ti prvků, která obsahují i tři tantalová skla, celé je to sestaveno do 10-ti skupin.

Světelnost objektivu a široké ohnisko jej předurčuje k použití k fotografování zejména architektury, intériérů a všude tam, kde je nedostatek přirozeného světla. Kruhová clona objektivu je tvořena 12 listy, minimální zaostřovací vzdálenost je 15 centimetrů. Na přední přírubě najdeme i závit pro filtry a příslušenství s průměrem 58 mm. Potěšitelné je, že se přední příruba objektivu při ostření neotáčí.

Noktor 12mm/f1,6 Hyper Prime pro MFT

Technické parametry:  
Ohnisková vzdálenost 12 mm (24 mm EQ 35 mm)
Maximální clona F1,6
Minimální clona F11
Konstrukce objektivu 12 členů (včetně tři "Tantal" skel) v 10 skupinách
Typ clony Kruhová membránová, 12 listů
Nejkratší zaostření 0,15 metrů
Ostření Manuální
Stabilizace obrazu Není
Závit pro filtry 58 mm
Hmotnost 330 g
Rozměry 73 x 60 mm

 

Tento velký konkurent objektivu Zuiko Digital 12mm/f2,0 bude k dispozici koncem listopadu a jeho cena bude cca 500 USD. Zuiko vyjde na 800 USD.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)