Pro 182011
 
Šasi těla Olympus DSLR

Manager Olympus Corporation pan Ogawa poskytl nedávno rozhovor japonskému časopisu Impress Japan. V tomto rozhovoru, mimo jiné, pan Ogawa nastínil, jakým směrem se bude ubírat vývoj a produkce fotoaparátů Olympus, navzdory ještě aktuálnímu skandálu.

 

 

Pan Ogawa prozradil několik detailů nové strategie Olympusu:

 • V prvé řadě se pan Ogawa omluvil za současnou situaci ve společnosti
 • Olympus v současné době vyvíjí novou řadu Micro Four Thirds fotoaparátů (nejedná se však o PENy), které budou založeny na zcela nové koncepci a budou mít hledáček, který Olympus rovněž vyvíjí (více podrobností nejsou k dispozici)
 • Olympus vyvíjí nástupce DSLR Olympus E-5

Nejvíce překvapující by se ukázala skutečnost, že Olympus vyvíjí nástupce E-pětky, což je v rozporu s tvrzením ředitele divize fotoaparátů pro Evropu Miquelem Angel Garciou, který loni v říjnu prohlásil, že Olympus ukončil vývoj tzv. velkého E-systému. Článek si můžete přečíst zde. Ale od té doby uteklo nemálo vody.

Vzhledem k tomu, že tyto informace pocházejí ze zdrojů www.43rumors.com a www.photorumors.com, těžko říct, nakolik jsou, či budou pravdivé. Ale pokud budu vycházet ze svých zkušeností s „rumors“ zprávami, pak mohu říct, že není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu. Rozhovor s panem Ogawou si můžete přečíst zde (soubor .pdf), umíte-li ovšem japonsky.

Šasi těla Olympus DSLR

Šasi těla Olympus E-3/5. Foto PhotoRumors.com

 

  4 komentáře to “Nová strategie Olympusu”

 1. Jen pro opravu – pokud vím, Olympus nikdy oficiálně neprohlásil, že ukončuje 4/3 systém, jen zcela jasně řekl, že ukončuje vývoj pro nízký a střední segment (e-xxx a e-xx), ale že vývoj e-5 bude pokračovat. Tato zpráva tedy není zas takovým překvapením…

  • Ano, máte pravdu.Oficiálně vývoj 4/3 systému ukončen nebyl, byl jen pozastaven kvůli vývoji PENů. Nicméně vývoj objektivů pro 4/3 ukončen byl, a to oficiálně.

 2. Je vážně škoda že má Olympus svůj 4/3 systém. Kdyby měli nějakou obdobu APS-C nebo dokonce Full frame, tak by to byly super zrcadlovky. V práci používám Canon 5D a když ho srovnám co se ovládání týče, tak je skoro až srovnatelné s mojí E-30 co mám doma. V jiných parametrech samozřejmě ne. Ale ovládání a funkce měli u Olympusu vždycky krásně propracované. Takže škoda jen 4/3.

 3. kllídek, moc bych nedal na to že E-systém končí.
  v ,,Sedmičce bych viděl vychytávky z penů a OM-ka.
  Sice věřím že E-7 na sebe nechá čekat delší dobu, ale myslím že bude.

  Olympus je jediná firma, která ještě dodneska poskytuje servis na své staré mašiny profi třídy OM1, OM2, M4,
  A podržte se v Přerově. /že by to už nikdo jiný na světě mimo bývalých mechaniků z Meopty neuměl ???/

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)