Led 042012
 
cameratrace

Společnost CameraTrace spustila novou službu, díky níž se váš ztracený fotoaparát může vrátit zpět. CameraTrace nabízí i nadstandartní služby, spočívající v šanci najít fotografie, umístěné na internet, pořízené vašim ztraceným, nebo ukradeným fotoaparátem. Díky registraci vašeho fotoaparátu můžete získat v reálném čase upozornění, že se někde na netu objevily fotografie pořízené vašim fotoaparátem.

 

Součástí služby je i získání kovového štítku Lost & Found Tag s unikátním sériovým číslem, což je samolepka, kterou si nalepíte na svůj fotoaparát. Při ztrátě přístroje pak nálezce (poctivý nálezce) má možnost vás prostřednictvím služby CameraTrace kontaktovat a přístroj vám vrátit zpět. Zároveň tato nálepka signalizuje zlodějům, že přístroj je registrovaný v systému. Lost & Found Tag lze pořídit za jednorázový poplatek 10 USD za jeden fotoaparát.

CameraTrace využívá speciální vyhledávací technologii, která vyhledává fotografie pořízené vašim fotoaparátem. Databáze momentálně obsahuje více než 11.000.000 fotoaprátů a rychle roste. Prozatím jsou v databázi zastoupeny značky Olympus, Nikon, Canon, Pentax, Kodak a Sigma. Technologie skenuje fotografie umístěné na stránkách pro sdílení fotografií, prozatím na Flickr a 500px, ostatní budou postupně přidávány (např. SmugMug, Picasa, Photobucket, atd).

Další výhodou služeb CameraTrace je možnost chránit svá autorská práva. Žijeme v dobe, kdy je velice snadné sdílet své fotografie s rodinou, přáteli nebo spolupracovníky. A bohužel je také mnohem snadnější než dřív, tyto fotografie ukrást a používat je bez svolení autora, nebo dokonce je vydávat za vlastní. CameraTrace je skvělý nástroj pro ochranu vašich autorských práv. Dá se velice rychle zjistit, jestli někdo nezneužívá vaši práci.

Služba se týká prozatím fotoaparátů. Pokud vlastníte smarthphone, můžete využít službu GadgetTrak Mobile Security software pro Android, Blackberry a iPhone.

cameratrace

Služba funguje na celém světě a je možné ji vyzkoušet zdarma. Stačí zadat sériové číslo vašeho fotoaparátu na stránkách CameraTrace.com.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)