Led 082012
 

Společnost Corel koupila společnost Bibble Labs. Tato transakce proběhla začátkem roku 2011, ale až teď byla celá věc zveřejněna. Poslední verzí programu Bibble Pro (RAW konvertor) bude ta s označením 5.2.3. Celý tým společnosti Bibble Labs přejde pod křídla Corelu a bude nadále vyvíjet svůj program Bibble. Ten už ale nebude k dostání samostatně, ale stane se součástí programu Corel PaintShop Pro. Všechny konkrétní informace budou zveřejněny na výstavě CES 2012, která se koná již tento týden, od 10. do 13.ledna 2012.

Celou věc zveřejnil president společnosti Bibble Labs, Jeff Stephens, na firemním blogu. Podle něj zůstane zachována podpora Linuxu i MacOS a stávající uživatelé dostanou slevu na nový program. Podle reakcí uživatelů na firemním blogu Bibble Labs jsou stávající uživatelé rozděleni na dva tábory. Část z nich to považuje za dobrý krok. Linuxoví uživatelé se bojí, že podpora Linuxu bude zrušena.

Jeff Stephens říká: „Corel nás koupil z několika důvodů. Za prvé hledali top technologii pro doplnění PaintShop Pro, jejich programu na úpravu fotografií. U Corelu byli unešeni rychlostí technologie Bibble a viděli tak možnost investice do této technologie. Všichni z Bibble Labs jsme se připojili k týmu Corel. Poslední plánované vydání programu Bibble Pro je ve verzi 5.2.3, ve které je přidána podpora pro dalších 15 nových fotoaparátů a mnoho dalších vylepšení a oprav chyb.

Relevantní odkazy:
Corel
Bibble Labs

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)