Led 082012
 

10. ledna 2012 začíná výstava Consumer Eletronics Show 2012 – CES 2012. Celá akce se koná v Las Vegas v USA. Tradičně byly na výstavě CES prezentovány výrobky z oblasti video. O pár týdnů později se pak konala výstava PMA, na které naopak výrobci prezentovali své výrobky z oblasti digitální fotografie. Letos je to trošku jinak. Došlo ke sloučení obou výstav a tak se obě konají ve stejném termínu.

 

Během letošní výstavy CES se očekávají hlavně novinky v oblasti digitálních kompaktních fotoaparátů. Výrobci se zaměří na rozdíly mezi kompakty a smartphony. Proto stále více kompaktních přístrojů bude vybavena větším snímačem a rychlejším procesorem. Také rozsah zoomu bude hrát svou roli.

Také v oblasti CSC fotoaparátů (bez-zrcadlovek) se dají očekávat novinky. Tyto fotoaparáty se vyznačují profesionální kvalitou obrazu a kompaktními rozměry. Většina výrobců již má ve svém portfoliu nějaký ten typ CSC fotoaparátu. Jen Canon stále zůstává pozadu. Tato výstava však může všechno změnit.

Canon se bude prezentovat svou novou technologii 4K použitou v přístrojích Canon EOS C300 a C300 PL. Video se stalo nedílnou součástí fotoaparátů, a to nejen u komapktů. Také jiní výrobci již oznámili uvedení podobných výrobků na CES 2012.

Výrobci již povětšinou oznámili své novinky, ale očekává se, že každý výrobce veřejnost ještě něčím překvapí. Budu pozorně sledovat dění na této výstavě o novinkách vás budu průběžně informovat.

Stránky CES a PMA 2012

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)