Nová řada CSC fotoaparátů Olympus?

Olympus se opět stává středem zájmu. Tentokrát to však není kvůli účetnictví, ale kvůli tušení, že společnost Olympus uvede novou řadu CSC fotoaprátů. Nasvědčuje tomu několik skutečností. Nedávno řekl v rozhovoru pro Impress Japan manager Olympus Corporation pan Ogawa, že Olympus vyvíjí novou řadu CSC fotoaparátů, které budou založeny na zcela nové koncepci (článek zde). Tyto fotoaparáty budou vybaveny hledáčkem a nebudou patřit do rodiny fotoaparátů PEN.

 

Další skutečností, naznačující cosi nového, je fakt, že Olympus si pozval všechny významné obchodníky a novináře na 8.února 2012 do Japonska na tiskovou konferenci. Není náhodou, že od 9. února začíná v Japonské Yohokamě další fotografický veletrh CP+ Camera & Photo Imaging. Tady dojde zřejmě k oficiálnímu představení nového přístroje. Navíc Olympus spustil na svých stránkách „návnadu“ ve formě možnosti zaregistrovat si emailovou adresu. Zřejmě už byla spuštěna reklamní kampaň. „The beginning of the new“ a „Coming soon“ jsou slova napsaná na registračním formuláři – Na začátku nového! Již brzy!

Další náznaky dávají tušit, jaké bude mít nový CSC fotoaparát parametry. Tělo by mělo být z hořčíkové slitiny utěsněné proti vodě a prachu. Snímač by měl mít rozlišení 16 MPx s citlivostí 200 – 25600 ISO (Panasonic GH2?). Elektronický hledáček by měl mít rozlišení 1,44 MPx. Bajonet kompatibilní s Micro Four Thirds.

Kliknutím se dostanete na stránky Olympus Corporation.

Kliknutím se dostanete na stránky Olympus Corporation.

A jak by měl vypadat vzhledově? V roce 1972 spatřil světlo světa Olympus OM system (kdo neví, co to byl OM system, nechť klikne sem). No a právě letos je tomu 40 let. V časopise Amateur Photographer vyšla (nebo brzy vyjde) celostránková reklama Olympusu, která začíná slovy „OH MY GOODNESS!“ (ach můj bože). Zvýrazněná písmena O a M tam nejsou náhodou. A navíc si Olympus již nechal zaregistrovat údajný název fotoaparátu jako ochrannou známku – Olympus OM-D („D“ znamená s největší pravděpodobností Digital).

Logo OM-D

Pravděpodobný název a logo nového CSC Olympus OM-D

Bude to opravdu další CSC fotoaparát v retro stylu? Možná. Pokud ano, myslím, že mnoho našich fotografických srdcí zaplesá nad touto novou řadou CSC fotoaparátů, oděných do těla velmi podobajícímu se legendárnímu a na dobu vzniku revolučnímu Olympus OM-1. Pravda bude odhalena 8. února 2012 v Japonsku. Do té doby nám nezbýva, než čekat a doufat.

Vlevo je legendární Olympus OM-1, vpravo pravděpodobný design nového CSC Olympus OM-D.

Vlevo je legendární Olympus OM-1, vpravo pravděpodobný design nového CSC Olympus OM-D.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *