Úno 062012
 
Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD

Společnost Tamron oznamuje, že vyvíjí nový standartní vysokorychlostní zoom oblektiv s vestavěným stabilizátorem obrazu, Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD. Optická sestava se skládá ze 17 elementů poskládaných do 12 skupin. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 0,38 m. Objektiv bude k dispozici pro Canon, Nikon a Sony (pro Sony však bez stabilizace).

 

Přední výrobce optických zařízení, společnost Tamron, dnes oznámila, že vyvíjí nový objektiv pro full-frame zrcadlovky s rozsahem zoomu 24-70 mm se světelností f/2,8 v celém rozsahu, který bude vybaven optickou stabilizací obrazu (VC = Vibration Compesation) a velmi rychlým ostřícím mechanismem (USD = Ultrasonic Silent Drive). Objektiv bude také odolný proti stříkající vodě a ponese označení Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD. Konstrukčně je objektiv sestaven ze 17 elementů ve 12 skupinách. Optická sestava obsahuje tři nízko disperzní čočky, hybridní asférický člen a dvě XR (Extra Refractive Index) čočky. Kruhová clona objektivu se skládá z devíti lamel, maximální clonové číslo je f/22. Průměr objektivu je 88,2 mm a délka 116,9 mm a celé to váží 825 gramů.

Objektiv se bude vyrábět pro bajonet Canon a Nikon se stabilizací a pro Sony bez stabilizace. Cena a dostupnost nejsou prozatím známy.

Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD

Více na www.tamron.co.jp.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)