Úno 082012
 
Sigma SD1

Společnost Sigma přejmenovala svou digitální zrcadlovku Sigma SD1 na Sigma SD1 Merrill. Děje se tak na počest tvůrce technologie Foveon, Richarda B. Merrilla. Tiskovku zahájil nový generální ředitel Sigmy Kazuto Yamaki, který tuto změnu oznámil a zároveň oznámil rapidní snížení ceny fotoaparátu Sigma SD1 Merrill. Dosud se SD1 prodávala za cca 6.900 USD, nyní je její nová doporučená prodejní cena snížena na cca 3.300 USD.

 

Cena fotoaparátu Sigma SD1 už jedno snížení ceny zažila. Po uvedení této DSLR na trh vloni v květnu, byla oficiální cena 9.700 USD. Zakrátko bylo možné Sigmu SD1 pořídit, např. na internetovém obchodě B&H, za 6.899 USD, což bylo téměř o 3.000 USD méně. Nyní je cena opět snížena na 3.300 USD. V obchodech v USA ji však budete moci pořídit už za cca 2.300 USD.

Nástupem profesionální digitální zrcadlovky Canon EOS-1D X v říjnu loňského roku a uvedením Nikonu D4 v lednu 2012, se prodejnost Sigmy SD1 zřejmě začala propadat až k neprodejnosti. Sigma už při uvedení SD jedničky cenu fotoaparátu hodně nadsadila a to se jí vymstilo. Je zajímavé, že lze cenu výrobku takhle stlačit k zemi. Když se chce, tak to jde. 2.300 dolců je už zajímavých i pro nadšené amatéry.

Sigma SD1

Více na: www.sigma-photo.co.jp.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)