Úno 102012
 
win_word_press_foto_2012

Prestižní soutěž World Press Photo 2012 zná vítěze. Stal se jím španělský novinář Samuel Aranda, který pracuje pro americké noviny New York Times. Na vítězné fotografii je zachycena žena, která drží v náručí svého zraněného příbuzného. Fotografie vznikla během protestů proti presidentovi v hlavním městě Jemenu Saná 15.října 2011.

 

Samuel Aranda získal prémii ve výši 10.000 USD.

Samuel Aranda se narodil v roce 1979 v Santa Coloma de Gramanet ve Španělsku. V 19-ti letech začal pracovat jako fotoreportér pro El País a El Periodico de Catalunya. O několik let později odcestoval na náklady španělské agentury EFE na blízký východ, aby tam zdokumentoval izraelsko-palestinský konflikt. V roce 2004 pak začal pracovat pro agenturu France-Presse, která mapovala konflikty a sociální problémy ve Španělsku, Pákistánu, v pásmu Gazy, v Libanonu, Iráku, v Maroku a Západní Sahaře.

 

Vítězná fotografie Word Press Photo roku 2012

Vítězná fotografie Word Press Photo roku 2012

 

Ostatní oceněné fotografie si můžete prohlédnout na stránkách soutěže Word Press Foto. Prohlédnout si můžete také osobní stránky fotografa Samuela Aranda.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)