Bře 012012
 

Tento týden se koná oficiální představení nového fotoaparátu třídy mirrorless (CSC nebo bezzrcadlovka) Olympus OM-D/E-M5. Celá akce probíhá od pondělí 27.2. do pátku 2.3.2012 v prodejně FotoŠkoda v Praze, vždy od 14. hodin. Při této příležitosti bylo natočeno i video, kde produktový specialista Olympusu, ing.Tomáš Viktora, krátce seznamuje veřejnost s tímto novým fotoaparátem.

 

Fotoaparát je novinkou z dílny Olympusu a patří do nové řady OM-D. Jeho označení je Olympus E-M5 a je to bezzrcadlovka. Oproti fotoaparátům PEN se liší, mimo jiné, tím, že na těle fotoaparátu dominuje hranol, který známe z jednookých zrcadlovek. V hranolu však není optický hledáček, nýbrž hledáček elektronický. Tělo fotoaparátu Olympus E-M5 je zcela prachotěsné a voděodolné, stejně tak i nový grip HLD-6, který byl vyvinut pro tento fotoaparát, a nový objektiv Micro Zuiko Digital 12-50, který je rovněž prachotěsný a voděodolný. Nutno podotknout, že fotoaparát Olympus E-M5 je zcela kompatibilní s veškerým příslušenstvím určeným pro fotoaparáty Olympus řady PEN, tedy kompatibilní i s příslušenstvím pro Micro Four Thirds.

Více se dovíte z videoukázky:

 

Olympus OM-D

Olympus OM-D/E-M5 – tisková zpráva
Olympus OM-D/E-M5 – produktové fotografie

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)