Bře 072012
 

V březnu letošního roku uběhne 25 let od doby, kdy firma Canon uvedla na trh první produkty systému EOS. Debut systému EOS se odehrál v roce 1987, kdy Canon uvedla na trh kinofilmovou jednookou zrcadlovku Canon EOS 650 a tři výměnné objektivy. Od té doby prošel systém EOS dlouhou cestu vývoje a stal se jedním z nejoblíbenějších fotografických systémů.

 

Společnost Canon slaví 25. výročí legendárního systému Canon EOS. Od svého uvedení v roce 1987 se tento systém rozvíjel a dal tak fotografům nejkomplexnější řadu profesionálních zrcadlovek, výměnných objektivů a příslušenství. Systém EOS debutoval v roce 1987, kdy byl uveden na trh SLR fotoaparát Canon EOS 650 a tři výměnné objektivy, včetně EF 35-70/3,5-4,5. V březnu tohoto roku je to tedy 25. let. Je to skvělá příležitost k oslavě tohoto systému, který má dlouhou a bohatou historii.

Název EOS neznamená jen zkratku Electro Optical System, ale je to i jméno řecké bohyně úsvitu. Byl to na světě první, plně elektronický systém, čímž se zrodila zcela nová generace AF zrcadlovek. V éře filmových fotoaparátů získal EOS hodně uznání od uživatelů, kteří ocenili jeho kombinaci inovativních technologií a designu. V roce 1989 Canon nabídl další vylepšení se zavedením top modelu Canon EOS-1. S uvedením fotoaparátu Canon EOS 500 (Canon Rebel XS) v roce 1993 se Canonu podařilo oslovit i amatérkou obec.

V roce 2000, kdy se filmové jednooké zrcadlovky těší velké popularitě, přichází Canon s modelem Canon EOS D30. Pro tento fotoaparát si Canon sám vyvinul obrazový senzor CMOS a obrazový procesor DIGIC. Tím nabídnul produkty, které splňují základní požadavky na rychlost, snadnost použití a vynikající kvalitu obrazu.

V čele s vlajkovou lodí Canon EOS-1D X spolu s nedávno uvedeným fotoaparátem Canon EOS 5D Mark II, vyhovuje řada digitálních zrcadlovek Canon potřebám uživatelů na všech úrovních.

canon_25_year

Díky sérii výměnných objektivů pro systém EOS, se Canon stal lídrem ve fotografickém průmyslu. Mezi inovativní technologie patří ulrazvukový zaostřovací motorek USM, stabilizace obrazu IS, SWC technologie a vícevrstvé difrakční vrstvy na optických elementech. Současná řada nabízí více než 60 objektivů, které nabízejí širokou škálu fotografických možností.

Se spuštěním řady profesionálních produktů Cinema EOS podporuje rovněž filmovou produkci a nabízí další možnosti pro kreativní umělce.

Canon neustále vylepšuje zobrazovací technologie a snaží se nabízet jedinečné a spolehlivé produkty pro různé potřeby uživatelů a přispívat k rozvoji fotografie a filmu.

Více na www.canon.com.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)