Bře 182012
 

Představovat program pro správu a úpravu fotografií a videí od společnosti Adobe Systems Incorporated – Adobe Photoshop Lightroom 4 by bylo nošení dříví do lesa. Snad každý fotografický nadšenec tento program dobře zná, nebo o něm alespoň někde četl. Nová verze obsahuje několik novinek, snad nejvýznamější je ta, že se společnost Adobe rozhodla snížit cenu tohoto skvělého programu na polovinu.

 

Mezi novinky nové verze Adobe Photoshop Lightroom 4 patří zejména nový modul na tvorbu fotoknih, rozšířenou podporu pro video, geo-tagging pro fotografie a video prostřednictvím Google Maps. Pokud Váš fotoaparát zaznamenává informace GPS, v modulu „Map module“ se automaticky na mapě zaznamená poloha pořízení fotografie. Ruční zadání GPS souřadnic je samozřejmě možné taky.

Nástroje pro úpravu obrázků také prošly mnohými vylepšeními. Změnily se i systémové požadavky pro Ligtroom. Nový Lightroom 4 již nepodporuje 32-bitové Macintoshe. Je třeba mít počítač vybavený 64-bitovým procesorem Intel a OS 10.6.8 nebo vyšší. Na platformě Windows na tuto verzi zapomeňte, používáte-li ješte Windows XP. Lightroom 4 nyní vyžaduje Windows Vista nebo Windows 7 a také 64-bitový procesor.

Adobe Photoshop Lightroom 4

Lightroom 4 výrazně rozšiřuje možnosti práce s videem. Můžete nedestruktivně videa upravovat i přehrávat. Jsou podporovány běžné video formáty jako MOV a MP4 spolu se soubory MTS.

Lightroom 4 je značně inovovaný a pro mnoho uživatelů předchozích verzí to bude znamenat pozměnit naučené postupy.

Pro ty, co o tomto programu zatím jen uvažují, nabízí Adobe Systems zajímavou nabídku. Cena programu je poloviční, než za jakou se prodávala verze 3. Nyní si můžete Adobe Photoshop Lightroom 4 pořídit již za 149 USD v plné verzi, popřípadě upgradovat z předchozích verzí za 79 USD. U nás program Adobe Photoshop Lightroom 4 distribuuje firma Amos Software. U ní je možno program v plné verzi pořídit za 3.270 Kč, nebo upgrade za 1.860 Kč.

Více na stránkách Adobe Systems.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)