Bře 182012
 
Distagon T* 2,8/15

Společnost Carl Zeiss uvádí nový ultraširokoúhlý objektiv pro bajonet Canon EF a Nikon F, Carl Zeiss Distagon T* 15mm F2.8. Objektiv ostří od 25 cm a nabízí záběr široký 110 stupňů diagonálně na full frame zrcadlovkách. Objektiv je vybaven sluneční clonou a je možné jej osadit filtrem o průměru 95 mm.

 

Objektiv Carl Zeiss Distagon T* 15mm F2.8 s extra velkým úhlem pohledu 110° spolu s nízkou světelností f/2,8 se skvěle hodí pro dramatické záběry krajiny a fotografii architektury. Je také ideálním společníkem pro komerční fotografii, žurnalistiku a reklamu. Díky krátké ostřící vzdálenosti a širokému úhlu pohledu mohou fotografové pracovat i ve stísněných prostorách. Zkreslení je velmi dobře korigováno, objektiv produkuje fotografie, které nejsou tak zkreslené, jako fotografie pořízené mnoho jinými širokoúhlými objektivy.

 

Distagon T* 2,8/15

Carl Zeiss Distagon T* 15mm F2.8 obsahuje dvě asférické čočky. Celá optická sestava se skládá z 15 čoček poskládaných do 12 skupin. Plovoucí prvky zaručují vysokou kvalitu obrazu, rozptýlené světlo a odrazy uvnitř objektivu jsou dobře korigovány díky anti reflexním vrstvám a absorpční barvě, která je nanesena na hranách optických členů.

Distagon T* 2,8/15

Robustní celokovové tělo objektivu dává jistotu, že objektiv vydrží spolehlivě pracovat po celá desetiletí. Clona objektivu má devět lamel a tvoří tak téměř dokonalý kruh, dají se očekávat přirozeně vypadající neostré detaily.

Objektiv se začne prodávat v květnu 2012 za doporučenou maloobchodní cenu 2.148 EUR nebo 2.948 USD.

 Více na www.zeiss.com.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)