Bře 202012
 

Říká se, že fotografické objektivy nestárnou tak rychle, jako fotoaparáty. Jason Bognacki, známý svými experimenty, se rozhodl toto tvrzení vyzkoušet a zjistit, jak se bude fotografovat se stařičkým objektivem Zeiss Ikon z roku 1919 připevněným k digitální zrcadlovce Canon EOS 5D Mark II. Výsledky předčily všechna očekávání.

 

Jason Bognacki použil objektiv Zeiss Ikon 7,5mm/f6,3 ze stařičkého fotoaparátu Contessa-Nettel Piccolette z roku 1919. Ukázalo se, že toto spojení funguje docela dobře, jak můžete vidět na fotografiích níže. Fotografie byly pořízeny při zcela otevřené cloně.

Jason Bognacki na svých stránkách Today′s Tomorrow zvežejnil několik fotografií a krátké video, pořízené touto sestavou. Máte-li doma nějaký podobný historický přístroj, můžete si tuto sestavu také vyrobit. Jason Bognacki na svých stránkách zveřejnil také návod na výrobu této „současně-historické“ sestavy.

 

piccolette

piccolette

Jason Bognacki

 

  One Response to “Canon 5D MkII s objektivem Zeiss Ikon z roku 1919”

  1. […] o tom, že Jason Bognacki nasadil na svůj Canon EOS 5D MkII sto let starý objektiv Zeiss Ikon (článek zde), netušil jsem, že existují funkční fotoaparáty ještě podivnějších a neuvěřitelných […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)