Bře 292012
 
kenko_tubes_mft

Majitelé fotoaparátů standartu Micro Four Thirds (mFT) a Sony Aplha s bajonetem „E“, se mají na co těšit. Společnost Kenko nyní uvádí na trh mezikroužky, určené právě pro tyto bajonety. Sada se skládá ze dvou kusů mezikroužků s tloušťkou 10 mm a 16 mm, které se dají použít samostatně, nebo v kombinaci. Veškerá komunikace těla fotoaparátu s objektivem je zachována.

 

Mezikroužky se vkládají mezi tělo fotoaparátu a objektiv. Jejich funkcí je umožnit objektivu zaostřit na menší vzdálenost, než je minimální zaostřitelná vzdálenost objektivu bez mezikroužků. Otevírají se tak nové možnosti fotografování makro záběrů, aniž by jste museli investovat do drahého makro objektivu.

Výhodou mezikroužků je, že neobsahují žádný optický člen, tudíž nemají žádný vliv na obrazovou kvalitu objektivu. Automatické ostření i měření expozice zůstává plně funkční. Negativním jevem použití mezikroužků ale je úbytek světla procházejícím optickou soustavou. Je to dáno tím, že při použití mezikroužků musí světlo urazit delší  cestu k čipu. Čím silnější mezikroužek použijeme, tím větší úbytek světla zaznamenáme. Moderní fotoaparáty mají měření světla pomocí TTL, tedy měří světlo procházející objektivem, takže dokáží tuto světelnou ztrátu kompenzovat nastavením jiných expozičních hodnot.

kenko_tubes_mft

 

Na následujícím videu Vám lepá děva předvede možnosti použití mezikroužků:
http://www.youtube.com/watch?v=6SwoSB2q0MI

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)