Dub 042012
 
Canon EOS 60Da

Digitálních fotoaparátů upravených pro fotografování astrofotografií není na trhu mnoho. Abych byl přesný, byl jen jeden, a to Canon EOS 20Da. Nyní je to opět společnost Canon, která potěšila astrofotografy a uvádí na trh model Canon EOS 60Da, speciálně upravený pro astrofotografii. Úprava spočívá v použití jiného IR filtru před snímačem, který má vyšší propustnost světla v infračervené oblasti spektra.

 

Canon EOS 60Da je konstrukčně shodný s Canon EOS 60D, proto zde nebudu rozebírat technické parametry. Ty najdete tady. Jediný rozdíl je v použití jiného filtru před snímačem, kompatibilita s dálkovým ovladačem s časovačem TC-80N3 (při použití s adaptérem RA-E3) a v ceně fotoaprátu. Ta je o cca 400 USD vyšší, než u modelu Canon EOS 60D. Konkrétně se 60DéÁčko bude prodávat za 1.399 USD, nebo 1.174,99 liber. No vida, malinkatá úpravička a hned je důvod navýšit cenu. Na pultech obchodů by se měl Canon EOS 60Da objevit během května 2012.

 

 

Canon EOS 60Da

Více na českých nebo evropských stránkách společnosti Canon.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)