Dub 042012
 
Canon EOS 60Da

Digitálních fotoaparátů upravených pro fotografování astrofotografií není na trhu mnoho. Abych byl přesný, byl jen jeden, a to Canon EOS 20Da. Nyní je to opět společnost Canon, která potěšila astrofotografy a uvádí na trh model Canon EOS 60Da, speciálně upravený pro astrofotografii. Úprava spočívá v použití jiného IR filtru před snímačem, který má vyšší propustnost světla v infračervené oblasti spektra.

 

Canon EOS 60Da je konstrukčně shodný s Canon EOS 60D, proto zde nebudu rozebírat technické parametry. Ty najdete tady. Jediný rozdíl je v použití jiného filtru před snímačem, kompatibilita s dálkovým ovladačem s časovačem TC-80N3 (při použití s adaptérem RA-E3) a v ceně fotoaprátu. Ta je o cca 400 USD vyšší, než u modelu Canon EOS 60D. Konkrétně se 60DéÁčko bude prodávat za 1.399 USD, nebo 1.174,99 liber. No vida, malinkatá úpravička a hned je důvod navýšit cenu. Na pultech obchodů by se měl Canon EOS 60Da objevit během května 2012.

 

 

Canon EOS 60Da

Více na českých nebo evropských stránkách společnosti Canon.

 Podobné články:

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)