Dub 072012
 

Fotoaparát Olympus E-M5/OM-D je sice voděodolný, nicméně brát si ho do vany bych vám nedoporučoval. Ona voděodolnost neznamená, že se s tímto fotoaparátem můžete potápět, nýbž že tělo OM-déčka je utěsněno proti stékající vodě, stejně tak, jako zatím jediný objektiv, který se bude prodávat spolu s tělem, M.Zuiko Digital ED 12-50 mm / f3,5-6,3 EZ. Pro účely ochrany fotoaparátu E-M5 při potápění Olympus nabízí podvodní pouzdro Olympus PT-EP08, se kterým můžete plavat až do hloubky 45 metrů.

Podvodní pouzdro Olympus PT-EP08 je přímo určeno pro fotoaparát Olympus E-M5/OM-D. K fotoaparátu v pouzdře můžete použít objektivy M.Zuiko Digital 14-42mm II, M.Zuiko Digital 9-18mm. K dispozici bude také adaptér pro připojení objektivů „velkého“ E-systému, např. Zuiko Digital ED 50mm/f2,0 Macro.

Fotografování je nákladný koníček, stejně jako potápění. Podvodní pouzdro pro Olympus E-M5/OM-D, PT-EP08 bude stát 1.360 USD, což je více než kolik stojí samotné tělo fotoaparátu OM-D. To ale není vše. K pouzdru si musíte přikoupit příslušný kryt objektivu za cca 460 USD a pokud budete chtít používat i objektivy z E-systému, pak „vysolíte“ dalších asi 206 USD za adaptér. No nekupte to.

 

PT-E08

 

Pouzdro se má objevit na pultech obchodů v průběhu července 2012. Více na stránkách Olympusu.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)