Dub 112012
 
pitva_nikon_d7000

Jednou z možností, jak to zjistit, je vzít do ruky šroubováček a rozebírat a rozebírat a rozebírat. Ano, připouštím, je to trochu drastická a zdlouhavá metoda počítání. Pokud vás to opravdu zajímá, pak si přečtěte článek na serveru LensRentals.com. Chlapík jménem Roger Cicala totiž jeden Nikon D7000 rozebral téměř na jednotlivé součástky.

 

Jistě si říkáte, že to musí být nějaký blázen. Nikoli. Jeho Nikon D7000 totiž utrpěl škrábanec na senzoru. Jak k tomu došlo se Roger nezmiňuje. Vzhledem k tomu, že díky loňským záplavám v Thajsku a také díky skutečnosti, že Nikon přestal dodávat náhradní díly neznačkovým servisům (celosvětově), vyšplhaly se ceny náhradních dílů hodně vysoko. Takže výměna senzoru by Rogera přišla hodně draho. A tak se rozhod, že se podívá, jak jeho Nikon D7000 vypadá zevnitř.

Celý článek, včetně obrázků pitvy fotoaparátu Nikon D7000 najdete zde. Na začátku článku Roger upozorňuje případné následovatele na kondenzátor, který má za úkol napájet vestavěný blesk. V kondenzátoru je velmi silný elektrický výboj, který by vám mohl ublížit, pokud by jste kondenzátor před demontáží nevybili.

pitva_nikon_d7000

Pitva Nikonu D7000 není první demntážní počin Rogera. Před nedávnem rozebral na šroubek fotoaparát Sony NEX 3.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)