Dub 252012
 

 

Dne 24.4.2012 vydala společnost Nikon upozornění pro všechny uživatele fotoaparátů Nikon D7000, D800, D800E a Nikon 1 V1, tykající se baterií EN-EL15.

 

Přestože společnost Nikon věnuje maximální pozornost zajištění vysoké kvality dodávaných produktů, zjistili jsme, že určitý počet baterií EN-EL15 vyráběných jedním z našich dodavatelů nesplňuje interní standardy kvality společnosti Nikon. V extrémně ojedinělých případech může v důsledku toho dojít k přehřátí baterie a deformaci jejího vnějšího obalu. Baterie vykazující tento problém byly doposud potvrzeny pouze ve výrobním procesu společnosti Nikon. Neobdrželi jsme žádné informace o tomto problému u produktů dodaných na trh. Abychom zajistili maximální bezpečí zákazníků a jejich vybavení, iniciovali jsme akci dobrovolné výměny baterií u souvisejících produktů.

Zákazníci používající baterie EN-EL15 mohou požadovat výměnu podle níže uvedených pokynů:

  1. Vyhledejte označení šarže na baterii EN-EL15. Označení šarže je sada alfanumerických znaků vytištěná ve spodní části štítku s názvem na spodní straně baterie (viz obrázek níže).

  1. Zkontrolujte devátý znak označení šarže (viz obrázek níže).

  • Pokud je devátým znakem označení šarže baterie EN-EL15 znak E nebo F, je třeba baterii vyměnit, protože by mohla být ovlivněna výše zmiňovaným problémem.
  • Pokud je devátým znakem označení šarže baterie EN-EL15 znak A, B, C, D, G nebo jakýkoli další znak abecedy, je baterie bezpečná.

Tento problém se nevztahuje na baterie EN-EL15 dodané s fotoaparáty D7000 a Nikon 1 V1 zakoupenými před 29. únorem 2012, ani na baterie zakoupené samostatně před 29. únorem 2012.

Žádost o výměnu baterie

Požadujete-li výměnu baterie, zatelefonujte nebo pošlete e-mail našemu oddělení uživatelské podpory. Klepnutím zde nás kontaktujte. Otevírací hodiny kanceláře jsou Pondělí – Pátek, 9.00 až 17.00. V případě, že nás budete kontaktovat z důvodu výměny baterie, bude třeba, abyste poskytli následující informace. Pro maximální urychlení procesu výměny nezapomeňte tyto informace přiložit.

– Jméno
– E-mailová adresa
– Kompletní poštovní adresa
– Telefonní číslo
– Číslo šarže baterie

Novou baterii zašleme na poskytnutou adresu a současně odebereme ovlivněnou baterii.

Omlouváme se za případné problémy, které vám tato situace může způsobit, a pokračujeme v úsilí o dodávání produktů nejvyšší kvality.

Zdroj: Nikon.

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(poviné)

(poviné)